Помилка 0x80070490 у службі Windows Update 10

Помилка 0x80070490 зустрічається при установці оновлень Windows 10 в центрі поновлення. Цей код помилки означає, що пошкоджений файл або процес в сховище компонентів системи (CBS) або в обслуговуванні цих компонентів . Ці дві функції відповідають за всі операції по оновленню та встановлення оновлень. Помилка 0x80070490 також може зустрічатися при оновленні встановленої програми UWP з Microsoft Store, при оновленні з Windows 7 до Windows 10 або при спробі купити додаток в магазині Windows. Давайте розберемо, як виправити помилку 0x80070490 в Windows 10.

1. Засіб усунення неполадок поновлення

Насамперед потрібно запустити стандартний спосіб для виправлення подібних помилок. Відкрийте " Параметри "> " Оновлення і безпеку "> " Усунення неполадок "> " Центр оновлення Windows ".

Пошук та усунення несправностей служби Windows Update 10

2. Перевірка і відновлення системних файлів

Спробуємо відновити системні файли в сховище CBS. Для цього відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть нижче дві команди по черзі, чекаючи закінчення процесу після кожної:

 • sfc /scannow
 • Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Перезавантажте ПК і спробуйте знову оновити або встановити оновлення в центрі оновлень Windows.

Відновлення системних файлів за допомогою CMD DISM

Якщо код помилки 0x80070490 з'являється назад в центрі оновлення Windows і каже Вам, що вам буде потрібно використовувати працюючу установку Windows в якості джерела відновлення або папку з мережі, то вам буде потрібно установча флешка з системою Windows 10. Якщо у вас є на ПК ISO образ системи, то його можна монтувати у віртуальний привід. Коли флешка або привід готовий, то запустіть назад командний рядок від імені адміністратора і введіть команду:

 • DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:D:\RepairSource\Windows /LimitAccess

Де D: \ це розташування вашої флешки або вашого віртуального приводу. Замініть D на свою букву.

DISM.exe / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth / Source: D: \ RepairSource \ Windows / LimitAccess

3. Перезапуск служби Windows Update

Натисніть Win + R і введіть services.msc , щоб потрапити в служби. У списку служб, знайдіть " Центр оновлення Windows " і клацніть по ньому два рази мишкою, щоб відкрити властивості. У властивостях натисніть " запустити ", якщо вона була зупинена. Якщо служба запущена, то просто зупиніть її, і включіть назад, тим самим ми зробимо перезапуск служби, що може допомогти виправити помилку 0x80070490.

Служба центру оновлення Windows

4. Віруси і Антивірус

Заражений вірусом файл може викликати помилку 0x80070490, також помилку може викликати і сторонній антивірус, блокуючи файл або процес, який хоче підключиться до серверів microsoft для поновлення. Якщо ви використовуєте сторонній антивірус, то видаліть його на час або назавжди, так як захисник Windows дуже добре справляється з погрозами в Windows 10. Якщо питання залишається невирішеним, то потрібно скористатися сканером для виявлення загроз. Нижче пункти допоможуть Вам.

 • Як видалити антивіруси з ПК повністю.
 • Перейдіть по посиланню і скачайте антивірусний сканер, рекомендую Zemana або Dr.Web CureIt.

5. Скидання компонентів центру поновлення

Крок 1 . Це оптимальний спосіб, який виправляє тонну помилок пов'язаних з оновленнями. Ми відключимо служби через cmd, потім перейменуємо папки, де зберігаються поновлення і запустимо служби назад. Відкрийте командую рядок від імені адміністратора і введіть команди по черзі:

 • net stop wuauserv
 • net stop cryptSvc
 • net stop bits
 • net stop msiserver
 • ren C: \ Windows \ SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
 • ren C: \ Windows \ System32 \ catroot2 catroot2.old
 • net start wuauserv
 • net start cryptSvc
 • net start bits
 • net start msiserver

Якщо у вас які-небудь проблеми з командами, то спробуйте зробити це в безпечному режимі. 

Автоматична зупинка і запуск служб через CMD