Виправити помилку Invalid Partition Table в Windows 10 / 8.1 / 7

Помилка Invalid Partition Table (неприпустима таблиця розділів) може з'явитися в будь-якої версії Windows, і може виникнути як при включенні комп'ютера, так і при спробі встановити Windows з USB-флешки. Таблиця розділів зберігається на диску для опису розділів та зберігання їх записів. Помилка Invalid Partition Table може виникати через будь-якого пошкодження в таблиці, на диску більше двох розділів відзначені як активні, пошкодження MBR або неправильна послідовність завантаження. У цій інструкції про те, як виправити помилку Invalid Partition Table в Windows 10/7 при спробі встановити систему з флешки або при включенні комп'ютера.

помилка Invalid Partition Table

Створення настановної флешки

Якщо помилка Invalid Partition Table з'являється при спробі встановити Windows з флешки , то це пов'язано з тим, що деякі користувачі створюють установчу флешку неправильно. Наприклад, вони створюють в програмі Rufus ISO образ з розміткою GPT, але у них жорсткий або SSD диск, на якому Windows, розмічений як MBR. Якщо у вас на комп'ютері диск MBR. то і установчу флешку ви повинні створювати з розміткою MBR. Особливо це стосується, коли користувачі намагаються встановити Windows 10 через утиліту MediaCreationTool на старі комп'ютери, зі старим BIOS.

 1. Натисніть правою кнопкою миші по кнопці "Пуск" і виберіть " Управління дисками ". Клацніть по " Диск 0 ", на якому Windows, правою кнопкою миші і виберіть "Властивості". Перейдіть у вкладку " Тома " і подивіться поточну розмітку диска.
 2. Якщо диск MBR, то створіть установчу флешку з розміткою MBR (рекомендую rufus). Якщо у вас буде написано, що таблиця GUID або GPT, то створіть установчу флешку з розміткою GPT.

GPT і MBR установча флешка


Якщо вище не допомогла рекомендація, то у вас BIOS старіше, ніж передбачалося. Натисніть в Rufus на " Показати розширені параметри " і виберіть галочками два пункти:

 1. Додати виправлення для старих BIOS.
 2. Використовувати MBR з BIOS ID.

Розширені можливості пошуку BIOS ID

послідовність завантаження

Якщо помилка Invalid Partition Table з'являється при включенні ПК , то від'єднайте всі USB утсрйоства (флешки, принтера) від USB портів комп'ютера або ноутбука. Далі, вимкніть комп'ютер. При включенні ПК, відразу натискайте багато разів кнопку DEL , щоб потрапити в BIOS. В BIOS потрібно поставити на перше місце завантаження з диска на якому Windows.

Різновидів BIOS багато, легше пошукати в Google картинках, але зазвичай рядок BOOT, і в ній задається пріоритет завантаження.

Пріоритетна завантаження в BIOS

Деактивувати активний тому через Diskpart

Якщо помилка Invalid Partition Table викликана двома або більш активними розділами в системі, це рішення допоможе. Вам знадобитися установча флешка з Windows, щоб запустити командний рядок при включенні комп'ютера. Почніть установку Windows, коли дійдете до пункту установки, то натисніть знизу на " Відновлення системи ". Вас перекине в додаткові параметри завантаження, де ви повинні запустити командний рядок. Але перед цим, натисніть на " Відновлення при завантаженні ", щоб спробувати виправити помилки автоматично.

Це приклад на Windows 10, в Windows 7 він схожий.

Відновлення системи при установки Windows 10

середовище відновлення командний рядок

У командному рядку вводите наступні команди:

 • diskpart - запуск інструменту.
 • list volume - перегляд розділів.

Ви повинні побачити значок * навпроти розділу, що буде означати? що він активний. Якщо у вас є *, то приступайте нижче вводити команди.

 • select volume 1 - вибрати те зі списку, який позначений *.
 • inactive - деактивувати активний тому.

деактивувати активний тому в windows

Відновити MBR вручну

Якщо помилка Invalid Partition Table виникає через пошкоджену завантажувального запису, то потрібно відновити MBR. Запустіть командний рядок з завантажувальної флешки, як показано вище способом, і введіть команди.

 • bootrec /fixboot
 • bootrec /scanos
 • bootrec /fixmbr
 • bootrec /rebuildbcd

bootrec fixMBR cmd