Чи не працює права кнопка миші на робочому столі Windows 10

Клацання правою кнопкою миші на робочому столі дає вам контекстне меню з швидким доступом до налаштувань персоналізації, налаштування значка робочого столу і параметрам відображення. Багато користувачів Windows 10 скаржаться на те, що не працює права кнопка миші при натисканні на робочому столі Windows 10. Коли ви не можете натиснути правою кнопкою миші на робочому столі, ви можете відкрити програму "Панель управління" або "Параметри", щоб отримати доступ до налаштувань відображення і персоналізації, але доступ до налаштування значків на робочому столі можливий тільки при натисканні правою кнопкою миші на робочому столі. Нижче наведені два робочих рішення, які ви можете використовувати, щоб знову натискати праву кнопку миші на робочому столі Windows 10.

Вимкніть режим планшета

Windows 10 призначена для роботи на комп'ютерах і планшетах. Щоб допомогти власникам планшетів, є функція, яка називається режимом планшета. Режим планшета, коли він включений, показує повне меню "Пуск" і не показує робочий стіл, з яким ми всі знайомі. За замовчуванням, Windows 10 автоматично включає режим планшета, тільки якщо виявляє, що ви використовуєте Windows 10 на планшетному пристрої. Але іноді він може включати режим планшета, навіть якщо ви перебуваєте на звичайному ноутбуці або на робочому столі. Приступимо.

  • Відкрийте Параметри > Система > Режим планшета > і зліва виберіть в графі "При вході в систему" використовувати режим робочого столу.
  • Вийдіть з системи або перезавантажте комп'ютер, ноутбук. Ваша права кнопка миші повинна запрацювати, якщо немає то рухаємося нижче до другого методу.

відключити режим планшета

Перевірити відключений чи правий клацання миші в реєстрі

Можна відключити контекстне меню правою кнопкою миші, внісши необхідні зміни до реєстру. Але коли контекстне меню відключено, ви не зможете натиснути правою кнопкою миші не тільки на робочому столі, але також в провіднику Windows.

  • Натисніть Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру.

win + r

  • У редакторі реєстру перейдіть до наступного ключа:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies

  • Якщо у вас є в розділі  Policies підпапка Explorer , то виділіть її одним натисканням.
  • Справа знайдіть значення під назвою  NoViewContextMenu, натисніть по ньому два рази і задайте значення 0 . Перезавантажте комп'ютер.

Примітка: Якщо NoViewContextMenu, Explorer не існує, не потрібно нічого робити. Відсутність його вказує на те, що клацання правою кнопкою миші не відключений реєстрі.

Включення клацання правою кнопкою миші в реєстрі