Помилка win32kfull.sys на синьому екрані в Windows 10

Файл win32kfull.sys є драйвером пристрою на рівні ядра в операційній системі Windows і служить для правильної завантаження пристрою. Існує два типи драйверів для пристроїв: звичайний драйвер - який обмінюється даними між ОС і обладнанням і драйвер ядра - який потрібен для правильної завантаження ОС. У разі якщо файл win32kfull.sys пошкоджений або конфліктує з іншим програмним забезпеченням, то ви побачите помилку на синьому екрані (BSOD) SYSTEM SERVICE EXCEPTION із зазначенням на цей файл win32kfull.sys в Windows 10.

Як виправити помилку win32kfull.sys на синьому екрані Windows 10

При помилку із зазначенням на win32kfull.sys ви можете завантажитися на робочий стіл, так це не критичний BSOD, але і досить складно зрозуміти, що саме викликала краш при роботі. Насамперед, перейдіть в "Центр оновлення Windows" і обновіть систему до останньої версії.

не можу завантажитися на робочий стіл

Якщо ви не можете завантажитися на робочий стіл при включенні ПК, так як синій екран в циклі, то спробуйте завантажитися в додаткові параметри завантаження і звідти запустити безпечний режим з підтримкою мережі (F5).

Якщо все безнадійно, то ви можете створити настановну флешку з Windows 10 і через неї потрапити в додаткові параметри, завантажитися в безпечному режимі або запустити CMD.

Відновлення системи при установки Windows 10

Безпечний режим в середовищі відновлення

1. Оновлення драйверів

Помилка win32kfull.sys на синьому екрані в Windows 10 може виникати через драйвера пристрою або несумісності. Наприклад, варто драйвер на відео карту і ви його давно не оновлювали, далі приходять поновлення Windows 10 і починається краш. Це пов'язано з-за несумісності драйвера, так як він застарів і його необхідно оновити. Помилка не ставитися до певного пристрою як відеокарта, і може вискакувати з-за диска, мережевого адаптера, ЦП тощо В цьому випадку потрібно обнвоіть по можливості всі драйвера пристроїв.

Натисніть Win + R і введіть devmgmt.msc , щоб відкрити диспетчер пристроїв. Постарайтеся оновити всі драйвера пристроїв , попередньо видаливши їх. Ви також можете зайти на офіційний сайт виробників як AMD, Intel або Nvidia і скачавши їх спеціальні утиліти, оновити автоматично драйвера до останньої версії.

Перезавантажте ПК, після всіх процедур.

оновити відео драйвер

2. Видалити проблемні програми

Проблемні програми можуть викликати BSOD на вказівку файлу win32kfull.sys, так як вони можуть конфліктувати з архітектурою Windows 10. Особливо стосується тих програм, які можуть вносить зміни в зовнішній вигляд, змінювати будь-які елементи в системі, змінювати панель задач і т.п .

Натисніть Win + R і введіть appwiz.cpl , щоб швидко відкрити видалення програм. Знайдіть у списку передбачувану програму-винуватця і видаліть їх. Також видаліть програми, якими ви не користуєтеся. Вам не потрібно мати 5 браузерів або 4 програми для перегляду фото.

видалення програм

3. Перевірка і відновлення системних файлів і диска

Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть наступні команди по порядку, чекаючи закінчення процесу після кожної. Командний рядок ви також можете запустити з настановної флешки завантажившись в додаткові параметри завантаження.

  1. chkdsk /f /r /x
  2. sfc /scannow
  3. DISM /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /RESTOREHEALTH

Перевірка і відновлення файлів