Папка System32 в Windows: що це таке і чому не можна її видаляти

Проводьте деякий час в Інтернеті? Ви ймовірно зіткнетеся з жартівниками, які порадять вам видалити папку System32 на вашому комп'ютері, щоб наприклад виправити проблеми і помилки зі звуком. Але що це за таємнича папка Windows, і чому хтось радить вам її видалити? Давайте розберемо факти і наслідки, якщо видалити папку system32 з системи windows.

Що таке System32?

System32 - це папка, включена в кожну версію Windows з Windows 2000. Вона знаходиться в  C: \ Windows \ System32  і включає в себе всілякі файли і папки, які життєво важливі для нормальної роботи самої Windows. У System32 занадто багато файлів для обговорення окремо. Один користувач на форумі Symantec пояснив достатню кількість, якщо вам цікаво. Загалом, ви можете розбити більшість вмісту System32 на дві групи:

Файли DLL (Dynamic Link Library)  дозволяють програмам отримувати доступ до частин Windows і виконувати стандартні завдання. Наприклад, один DLL-файл може дозволити комп'ютеру відтворювати аудіо, в той час як інший може включати автоматичні оновлення Windows. Багато бібліотек DLL запускаються відразу ж після завантаження вашого комп'ютера. Windows не змогла б запускатися без них, тому помилки DLL - велика проблема для користувачів.

EXE (виконувані) файли  - це програмні додатки і утиліти. Ви запускаєте виконуваний файл кожного разу, коли ви відкриваєте програмне забезпечення, наприклад Word або Chrome. Але EXE-файли в System32 важливіші: крім службових програм Windows, таких як "перегляд подій - Event Viewer" (  eventvwr.exe  ), вони включають виконувані файли для життєво важливих процесів, таких як  winlogon.exe . Без цих процесів, ви не змогли б навіть увійти в свій комп'ютер.

Крім цього, System32 також містить папку  драйверів , вміст якої дозволяє вашому комп'ютеру взаємодіяти з різним обладнанням (принтери, мишка, клавіатура), мовні файли і багато іншого.

Як видалити System32 в Windows

Незважаючи на жарти в Інтернеті, видалення System32 не є простим завданням, і ви не зможете видалити цю папку одним клацанням миші. Оскільки це захищена системна папка, Windows буде позбавляти вас доступу, якщо ви спробуєте видалити її. Цього достатньо, щоб утримати недосвідчених користувачів від випадкового видалення папки. Однак, якщо ви хочете видалити, Вам потрібно отримати права власності на папку, що дозволить її видалити, але Windows блокуватиме частина файлів знову, оскільки в System32 використовуються запущені процеси (файли). Щоб обійти це, ви можете почати видаляти окремі файли всередині System32 або використовувати командний рядок для більш ефективного видалення. Якщо ви це зробите, Windows дозволить вам видалити файли, які в даний час не використовуються. Інший спосіб є своєрідним,потрібно підключити жорсткий диск до іншого ПК і видалити папку system32 або деякий вміст цієї папки.Дивіться нижче відео, як видалити папку system32 і що відбувається з windows після її видалення.

Що відбувається, коли ви видаляєте System32?

Якщо ви продовжите видалення випадкових файлів в System32, ваш комп'ютер почне повільно загинатися, гальмувати, викликати всякі помилки, і взагалі може не завантажитися. Основні функції, такі як запуск програм, пошук в меню "Пуск" і відкриття службових програм Windows, більше не будуть працювати з моменту видалення їх файлів. Як тільки ви виконаєте жорстке завершення роботи і перезавантажитеся, швидше за все система Windows не буде завантажуватися без цих критичних DLL бібліотек. Доведеться перевстановити windows заново. 

System32 проти SysWOW64

У 64-розрядних версіях Windows ви помітите кілька відмінностей в папках, наприклад окремий каталог Program Files (x86). Щось подібне відбувається з System32: в папці  C: \ Windows  в 64-розрядної системі ви можете знайти папку  SysWOW64  на додаток до System32. Подивіться, і ви побачите, що дві папки містять файли з однаковими іменами. Подібно  програмним файлів (x86) , Windows включає в себе два каталогу для сумісності з 32-розрядними програмами. Якщо 32-розрядна програма спробувала завантажити 64-розрядну DLL, то вона зазнає краху. Але дивно, що в 64-бітних системах System32 має 64-бітові файли, а SysWOW64 містить 32-бітові файли. WoW64 означає, що  W  indows 32-bit  oWindows  64  -біт. Це сервіс, який дозволяє ОС правильно запускати 32-розрядні програми, навіть в 64-розрядної системі.

sysytem32 і syswow64

По частині це автоматичне перенаправлення 32-бітних процесів для використання правильних папок. 32-бітна програма, навіть не знаючи, що існує 64-розрядний програмне забезпечення, буде природно намагатися отримати доступ до папки  System32  . Але WoW перенаправляє його замість  SysWOW64 . Те ж саме відбувається з  програмними файлами . Оскільки багато 32-розрядні програми були жорстко запрограмовані для доступу до System32 і Program Files, цей метод перенаправлення дозволяє 32-розрядних і 64-бітовим програмам працювати з однією системою легко. Це трохи заплутано, але тепер ви трохи знаєте.

Віруси в System32

Цілком можливо, що вірус або інші шкідливі програми можуть ховатися в System32. Руткіт може спробувати вторгнутися в папку і замаскувати себе як законний процес, який ви можете помітити через незвично високого використання ЦП. Якщо ви підозрюєте, що у вас є вірус в папці System32, ви не повинні намагатися видаляти або змінювати будь-які порушені файли. У вас більше шансів випадково пошкодити вашу систему, ніж очистити від вірусу. Замість цього ви повинні сканувати за допомогою довіреної антивірусної програми, а потім сканувати антивірусним сканером, наприклад Zemana.

Висновок про System32

Тепер ви знаєте все про System32, що він робить, і що станеться, якщо ви видалите його. Якщо ви нічого не розумієте, просто знайте, що System32 містить набір життєво важливих файлів, які потрібні для роботи Windows. Ви не можете видалити System32 без навмисного обходу вбудованих захистів, і вам буде потрібно перевстановити Windows, якщо ви видалите папку або частина умістів файлів в ній.