Як виправити помилку Unmountable Boot Volume в Windows 10

Користувачі Windows 10 неодноразово скаржаться на  Unmountable Boot Volume в Windows 10  на своєму комп'ютері. Ця прикра помилка обмежує комп'ютер успішним запуском. Microsoft надає цей код помилки   UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME,  який з'являється з екраном BSOD. За деякими повідомленнями ця помилка виникає після оновлення Windows, але насправді це може статися і без будь-яких очевидних причин при запуску. Можливо пошкоджений жорсткий диск, системні файли або пошкоджена оперативна пам'ять. Проблема може виникнути на старих комп'ютерах через пошкоджений жорсткого диска. З цього розберемо ефективні способи для виправлення помилки  Unmountable Boot Volume в Windows 10. 

Рішення помилки Unmountable Boot Volume в Windows 10

Щоб усунути і виявити причини помилки UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME вам потрібно буде зробити системну USB-флешку Windows 10  на іншому робочому комп'ютері або ноутбуці. Коли у вас вже буде готова завантажувальна флешка, вставте її в USB порт свого комп'ютера, який видає помилку, і далі ви зможете приступити до рішень даної проблеми.

1 рішення: Автоматичне виправлення помилки

Автоматичний ремонт може бути ідеальним рішенням для усунення даної помилки. Дотримуйтесь нижче описаним крок за кроком пунктам:

Крок 1.  Коли ви почнете встановлювати систему Windows 10 з завантажувальної флешки, то на екрані установки натисніть " Відновлення системи " розташований в лівому нижньому кутку.

Відновлення системи при установки Windows 10

Крок 2.  У такий вікні виберіть " Пошук і усунення несправностей ".

Пошук і усунення несправностей в системі

Крок 3.  Знайдіть рядок " Відновлення при завантаженні ".

  • Процес усунення неполадок при завантаженні Windows почнеться відразу. Цей процес потребує часу.

Відновлення при завантаженні

2 рішення: Виправити головний завантажувальний запис

MBR (Master Boot Record) - вказує місце розташування вашої операційної системи і відповідає за стабільне завантаження комп'ютера. Будь-яка несправність в цьому секторі видасть помилку UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME. Отже, виконайте наступні кроки для виправлення помилки :

Крок 1.  Увійдіть в середу усунення неполадок системи, методом як описано в "рішення 1" і виберіть " Командний рядок ".

Запуск командного рядка при установки Windows 10

Крок 3.  Введіть в командний рядок наступну команду bootrec / fixboot  і натисніть Enter.

  • Процес також займе якийсь час, почекайте і переконайтеся, що помилка вирішена, якщо немає, то рухаємося далі.

fixboot CMD

3 рішення: Використання команди  CHKDSK

Старий, зношений жорсткий диск на комп'ютері або ноутбуці може бути винуватцем цієї помилки  UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME.  З метою усунення проблеми використовуємо команду CHKDSK.

Крок 1 . Запустіть командний рядок при установці системи Windows, як описано вище і введіть команду  chkdsk / rc:, де диск "C" це завантажувальний система на комп'ютері, тобто локальний диск на якому була встановлена Windows 10, якщо у вас Windows на іншому диску, замініть значення "C".

Запуск перевірки жорсткого диска при завантаженні Windows 10

4 рішення: Перевірка оперативної пам'яті на помилки

Використовуємо запуск діагностики оперативної пам'яті RAM, щоб перевірити її на помилки. (Дивіться докладніше, як діагностувати помилки в оперативній пам'яті. В тій статті можна записати спеціальну програму Memtest86 на флешку і запустити при завантаженні комп'ютера). Але ми підемо своїм шляхом, якщо хочемо заощадити час.

Крок 1.  Запустіть з завантажувальної флешки командний рядок (описано вище) і введіть команду  mdsched. У вікні, що з'явилося виберіть " Виконати перезавантаження і перевірку ". Після перезавантаження піде діагностика RAM. За посиланням вище ви можете подивитися повний опис всього процесу.

Перевірка оперативної пам'яті на помилки під час запуску системи

5 рішення: Повторно систему Windows 10

Якщо ви не можете виправити помилку, використовуючи вищевказані способи, то переустановка Windows завжди вирішувала багато проблем. Ці рішення є найбільш перспективним засобом для усунення помилки Unmountable Boot Volume в Windows 10 . Якщо нічого не виходить, то напевно це критична проблема пов'язана з обладнанням, вам потрібно звернутися до фахівця.