Як перетворити диск GPT в MBR

Незважаючи на всі переваги GPT (таблиці розділів GUID), багато як і раніше покладаються на технологію MBR. Тому для деяких користувачів має сенс тільки перетворити GPT в MBR. MBR використовує сховище до 2 Тб і якщо у вас HDD або SSD більше, то має сенс використовувати GPT. Це також знижує ризик пошкодження файлів і виконує перевірки надмірності, щоб зберегти ваші дані на місці. GPT страждає проблемами сумісності зі старими системами і з цього логічніше використовувати MBR для Windows 7. Без втрати даних можна тільки конвертувати навпаки, MBR в GPT. Давайте розберемо, як перетворити GPT в MBR.

Ви повинні розуміти, що якщо ви встановлюєте Windows в режимі UEFI, то при розбитті диска він все рівно створить GPT і конвертація не допоможе. Для цього вам потрібно проводити установку через Legacy BIOS, щоб з'явилася розмітка MBR. Також потрібно розуміти, що завантажувальний флешку потрібно створювати Legacy для звичайного BIOS, а не UEFI. Це основні моменти, які допоможуть вам в конвертації диска.

Перетворити GPT в MBR

Спосіб 1 . Перетворимо GPT в MBR через командний рядок. Це може бути корисно при установці Windows. Запустіть командний рядок під час установки Windows Shift + F10 або з робочого столу, але від імені адміністратора, і введіть команди:

Увага: Всі дані на конвертованим диску зітруться. Зробіть копію даних диска. 

  1. diskpart - запускає інструмент з працюй дисками.
  2. list disk- виводить список дисків встановлених на ПК. Запам'ятайте номер диска, який хочете перетворити. У моєму випадку це 2 .
  3. select disk 2- виберіть диск, який хочете перетворити в MBR. У моєму випадку це 2 .
  4. clean - очищення вмісту диска.
  5. convert mbr - конвертація в MBR.

перетворити диск GPT в MBR через CMD

Спосіб 2 . Конвертувати з допомогою управління дисками. Натисніть правою кнопкою миші по кнопці "Пуск" і виберіть " Управління дисками ". По-перше, всі дані втечуть , вам потрібно створити копію диска з вашими даними.

  • Видаліть всі томи на диску.

видалити тому

  • Як видалили всі томи, натисніть правою кнопкою миші на "Диск" і виберіть " Перетворити MBR-диск ".

Перетворити в MBR