Чи не працює клавіша WinKey на клавіатурі в Windows 10

Багато користувачів стикаються з проблемою, коли кнопка Windows не працює при натисканні на клавіатурі. Робота без цього ключа стає не зручною, ви не зможете натиснути Win + R або Win + Tab, щоб краще взаємодіяти з системою Windows 10. Давайте розберемо, що робити і як виправити, коли кнопка "Win" не працює на клавіатурі.

Відключити ігровий режим в Windows 10

Деякі виробники клавіатур підтримують ігровий режим на апаратному рівні, що дозволяє блокувати кнопку Windows. Це дозволяє під час гри не натиснути випадкова на неї і не звернуть гру або не викликавши меню пуск. Це дуже зручно, але в більшості випадках саме ця ситуація змушує кнопку Win не працювати. Вам доведеться відкрити програмне забезпечення клавіатури і в параметрах пошукати функцію, яка відключає кнопку WinKey під час запуску ігор.

Блокування ключа win

Кнопка блокування на клавіатурі

Багато спеціальні клавіатури поставляються з кнопкою Win Lock. Якщо ваша клавіатура відрізняється від інших, перевірте апаратну кнопку, яка може відключити клавішу Windows. Наприклад, я купував клавіатуру на Ali і у мене є функція Win Lock, яка блокує кнопку Windows. На зображенні нижче показано, що в даний момент кнопка Windows не працює і заблокована. Щоб розблокувати її, мені потрібно натиснути на комбінацію кнопок Fn + Win . У вас комбінація може відрізнятися або бути окрема кнопка з написом Win Lock.

Win Lock на клавіатурі

Змусити Windows перевірити записи в реєстрі

При підключенні обладнання, система Windows створює цифрову карту ScanMap і зберігає туди інформацію по кнопках. Бувають момент, коли система може не правильно просканувати записи і занести інформацію в цю карту. З цієї причини, ми можемо змусити систему, перевірити ще раз вручну наше обладнання.

Для цього, напишіть в "пошуку" regeditі запустіть редактор реєстру.

Редактор реєстру Windows 10

У редакторі реєстру перейдіть по шляху:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout
  • Якщо у вас справа є ключ Scancode Map , то видаліть його.
  • Перезавантажте ПК або ноутбук і система створить нову цифрову карту.

видалити Scancode Map

драйвер клавіатури

1 . Оновлений драйвер не завжди може бути хороший. Ви можете спробувати відкотити драйвер до попередньої версії і перевірити, чи працює кнопка Windows. Натисніть правою кнопкою миші по кнопці "ПУСК" і виберіть " Диспетчер пристроїв ".

  • У диспетчері пристроїв знайдіть графу " Клавіатури " і розсуньте її, натиснувши на ярличок.
  • Далі натисніть правою кнопкою миші по клавіатурі, а потім виберіть "Властивості".
  • Перейдіть у вкладку "Драйвер" та натисніть " Відкинути ".

Примітка: Якщо у вас кнопка "відкотити» не кликабельна, як у мене, то немає попередньої версії до якої система може відкотити. Не хвилюйтесь.

2 . Старі драйвера клавіатури можуть заважати роботі основного. Справа в тому, що коли ви підключаєте багато клавіатур, то система зберігає драйвера. Навіть якщо ви вже викинули ці клавіатури і не користуєтеся ними, то драйвера знаходяться в системі і позначені як "приховані".

  • У диспетчері пристроїв натисніть на вкладку "Вид"> "Показати приховані пристрої".
  • Як ми бачимо на зображенні нижче, у мене з'явилася прихований драйвер від клавіатури, він позначений прозорим кольором.
  • Натисніть на прихованому драйвері правою кнопкою миші і видаліть його, після чого перезавантажте ПК або ноутбук

приховані драйвера клавіатури