SysMain: Що це за служба і як її включити в Windows 10

В оновленні 1809 Windows 10, Microsoft вибрала нове ім'я для служби SuperFetch , зване  SysMain . Коли ми говоримо про "пам'яті" комп'ютера, як правило, ми звертаємося до фізичної пам'яті RAM, яка у нас підключена. Операційні системи від microsoft мають додаткові функції і можливості, такі як віртуальна пам'ять файлу підкачки або стислу пам'ять (SysMain) . Розроблені, щоб максимізувати пам'ять і забезпечити нормальну роботу комп'ютера навіть при високих робочих навантаженнях.

У Windows на додаток до використання RAM, має відому функцію, як файл підкачки (віртуальна пам'ять). Простір зарезервоване на жорсткому диску, дозволяючи виконувати завантаження пам'яті і зберігати інформацію. Таким чином, коли не вистачає оперативної пам'яті, то програми потребують пам'яті звертаються до файлу підкачки на жорсткому диску. З появою Windows 10, Microsoft реалізувала в операційній системі нову функцію (яка вже існувала протягом деякого часу в Linux і MacOS) під назвою " SysMain ". Вона є кращою альтернативою звичайної віртуальної пам'яті в ранніх версіях Windows 8, 7, XP.

Що таке SysMain в Windows 10?

SysMain - це функція, яка була представлена ще в Windows Vista, під іншим ім'ям як SuperFetch . Він тихо сидить на задньому плані, постійно аналізуючи схеми використання ОЗУ і дізнаючись, які програми ви запускаєте найчастіше. Згодом SysMain позначає ці додатки як "часто використовувані" і заздалегідь завантажує їх в оперативну пам'ять. Ідея полягає в тому, що коли ви захочете запустити додаток, воно запуститься набагато швидше, тому що воно вже завантажено в пам'ять.

Як уже говорив вище, " Службу вузла: SysMain " це нова функція випущена з виходом Windows 10, яка прагнути стати альтернативою файлу підкачки, підвищуючи загальну продуктивність комп'ютера. На відміну від файлу підкачки (який можна включити, змінити розмір, відключити і т.д) ця опція включена за замовчуванням в Windows 10 і працює без нашого втручання.

У ранніх версіях Windows 10,  SysMain називався, як  SuperFetch і була пов'язана з процесом " Sysytem ", що викликало подив, що цей процес споживав великі обсяги пам'яті. З оновленням Update Creators, цей параметр записується в розділі "Диспетчера завдань" як Структура пам'яті .

SysMain є найкращим варіантом файлу підкачки, але це все не без вад, так як система буде весь час використовувати цикл процесора, щоб отримати доступ до стислій пам'яті, яка може уповільнити роботу комп'ютера.

Стисла пам'ять в диспетчері завдань

Як працює SysMain в Windows 10?

За замовчуванням SysMain призначений для того, щоб займати весь доступний простір ОЗУ з попередньо завантаженими додатками. Не хвилюйтеся, мова йде тільки про невикористаної пам'яті. Як тільки вашій системі потрібно більше оперативної пам'яті (наприклад, для завантаження програми, яка не була попередньо завантажено), вона звільняє необхідну пам'ять в міру необхідності.

До Windows 8.1, коли програму потрібно використовувати, наприклад 5 Гб пам'яті, а комп'ютер має лише всього 4 Гб оперативної пам'яті, то система Windows змушена була відправити 1 Гб цих даних в файл підкачки, який на жорсткому диску. Завдяки цій віртуальній пам'яті з'являється можливість запустити і використовувати цю програму, але буде працювати повільніше ніж з достатком ОЗУ.

Починаючи з Windows 10, коли операційна система потребує більшої кількості пам'яті ніж має в наявності, тоді і відбувається процес стиснення даних, як ZIP, в оперативну пам'ять , замість того, щоб відправити їх на жорсткий диск в файл підкачки. Таким чином, якщо нам потрібно зберегти два інформаційних пакета даних 6 Гб і 3 Гб і комп'ютер має всього лише 8 Гб ОЗУ, то Windows 10 стискає пакет 3 Гб зменшивши його до 1.5 і повчає в загальній сумі 7.5 Гб замість 9 Гб і може отримувати до ній доступ з оперативної пам'яті не вдаючись до обміну.

служба Sysmain

Добре чи погано мати SysMain?

Windows, буде намагатися уникати використання цього методу, коли є доступна оперативна пам'ять, але коли деякі дані вимагають великої кількості пам'яті прі не хватки ОЗУ, то система буде робити компресію даних (стискати) заносячи їх в оперативну пам'ять, щоб заощадити ресурси, і спробувати змусити комп'ютер працювати якнайкраще.

Більша частина даних зберігається в оперативній пам'яті, щоб система могла звернутися до них безпосередньо і без проблем. У віртуальній пам'яті або як ще називають файл підкачки, дані зберігаються на жорсткий диск, тим самим зменшуючи час звернення даних з жорсткого диска в оперативну пам'ять. Деякі користувачі бачать, що пам'ять іноді забита по 3,5 Гб, але це не так страшно, коли у вас жорсткий диск під 100 відсотків може бути від файлу підкачки. Потрібно просто почекати поки виробиться компресія даних в ОЗУ.

  • Якщо хтось хоче Увімкнути або Вимкнути " Службу вузла: SysMain ", то знайдіть службу SysMain  в диспетчері пристроїв. Висновок один і очевидний, що стисла пам'ять куди краще ніж файл підкачки, який навіть на SSD диску.

Не рекомендую відключати цю службу.

відключити Sysmain