Диск на якому встановлена ​​windows, заблокований

Коли у вас на ПК сталася будь-яка помилка BSOD і ви перезавантажили систему, то можете зіткнутися з помилкою, що диск на якому встановлена windows заблокований. Ця помилка може з'явиться в Windows 10, Windows 7 і Windows 8.1, і пов'язана вона з пошкодженням системних файлів, биті сектора на диску, MBR або BCD. Коли ви намагаєтеся потрапити в додаткові параметри завантаження, щоб виправити помилку, то отримаєте повідомлення про помилки " Диск на якому встановлена Windows, заблокований. Розблокуйте диск і спробуйте знову ". Навіть коли спробуєте перезавантажити в додаткових параметрах, то отримаєте повідомлення "Неможливо перезавантажити комп'ютер. Необхідний розділ диска відсутній". Давайте розберемо, як виправити помилку, коли диск заблокований.

Диск на якому встановлена ​​Windows, заблокований. Розблокуйте диск і спробуйте знову

Виправити помилку, коли диск з Windows заблокований

Якщо в додаткових параметрах ви робите нижче описані кроки, і отримуєте повідомлення про помилки, то потрібно створити настановну флешку і завантажитися через неї в додаткові параметри. Рекомендую спочатку виконати виправлення без настановної флешки. Коли створите установчу флешку з Windows, дійдіть до пункту установки Windows і нижче натисніть на " Відновлення системи ", щоб потрапити в додаткові параметри завантаження.

Відновлення системи при установки Windows 10

Увага: Перш за все натисніть в додаткових параметрах на "Відновлення при завантаженні". Якщо не допомогло, то рухаємося нижче і запускаємо CMD.

Запуск командного рядка при установки Windows 10

1. Перевірка диска і відновлення системних файлів

Коли ви потрапили в додаткові параметри, то перейдіть " Усунення неполадок "> " Додаткові параметри "> " Командний рядок ". У командою рядку виконайте дві команди, перезавантажуючи ПК після кожного виконаного процесу.

 • chkdsk /r- Чи виправить помилки на диску. Перезавантажте ПК.
 • sfc /scannow- Відновить системні файли. Перезавантажте ПК.

Перевірка і відновлення файлів

2. Відновлення даних конфігурації завантаження

Відкрийте назад командний рядок і введіть наступні команди, натисніть Enter після кожної, щоб виправити дані конфігурації завантаження (BCD).

 • bootrec /FixMbr
 • bootrec /FixBoot
 • bootrec /ScanOs
 • bootrec /RebuildBcd

Вище метод може не працювати для деяких користувачів. В цьому випадку пропустіть і виконайте способи нижче. Якщо нічого не допомогло нижче, то цей спосіб допоможе вам відновити завантажувач Windows при різних розмітку GPT UEFI або MBR BIOS.

4. Перевірити активний чи розділ

Помилка "Диск на якому встановлена ​​Windows, заблокований. Розблокуйте диск і спробуйте знову" може виникнути, якщо основний розділ диска MBR більше не налаштований як активний. В цьому випадку запустіть командний рядок і введіть команди по черзі.

Цей спосіб підійде до старого BIOS розміткою MBR. Якщо у вас UEFI з GPT, то не робіть даний спосіб.

 • diskpart - Запуск інструменту.
 • list disk - Показує всі підключені диски до ПК.
 • select disk 1- Вибір диска. Виберіть диск на якому Windows.
 • list partition - Показує розділи на вибраному диски.
 • select partition 3- Вибрати локальний розділ на диску для активації. Вибирайте той розділ, де написано " зарезервовано ".
 • active - Активувати розділ.

Якщо у вас немає розділу " зарезервовано " , то спочатку Windows була встановлена неправильно. В цьому випадку, вибирайте той розділ, де встановлена сама система Windows. Нижче на картинці, Windows у мене встановлена як Розділ 4. В цьому випадку потрібно select partition 4, а не 3.

зробити розділ активним в MBR

Якщо у вас ноутбук з UEFI, то відкат до заводських налаштувань запускає спеціальна утиліта від розробника ноутбука, яка встановлена в прихований розділ. Запустити цю програму можна прямо в працюючої Windows, завантажившись через безпечний режим або установчу флешки увійшовши через неї в безпечний режим. Якщо Windows не завантажується, то натискайте багаторазово F12 при включенні ноутбука і запустіть відновлення заводських налаштувань ноутбука. Кнопки можуть бути різні, все залежить від виробника ноутбуків. Скористайтеся Google картинками, що натискати при включенні ноутбука, щоб запустити скидання заводських налаштувань.