svchost.exe: Що це за хост-процес? Чому вантажить систему?

Давайте розберемо популярні питання пов'язані з службою вузла, він же svchost.exe. Зокрема: Що таке svchost.exe? Чому в диспетчері завдань відображається кілька процесів svchost.exe? Як дізнатися ім'я служби і опису svchost? Чому svchost.exe вантажить процесор, пам'ять, диск або систему в цілому? У диспетчері завдань можна побачити такі імена, як "Служба вузла", "Вузол служб" або "svchost.exe". Запам'ятайте, це одне і теж.

Що таке svchost.exe в Windows?

Svchost.exe - це загальна назва хост-процесу для служб, які запускаються з динамічно підключаються бібліотек. По суті svchost.exe управляє системними службами, які запускаються з динамічно підключаються бібліотек DLL. Що це означає? Наприклад, ви напевно встановлювали гри на свій ПК і, якщо в Windows запустити виконуваний файл ".exe", то він запуститися звичним нам способом, щоб встановити цю гру. Проблема в тому, що ви не можете запустити файл DLL безпосередньо з Windows так само, як виконуваний файл ".exe". Замість цього використовується оболонка, що завантажується з виконуваного файлу. Так і народився процес Svchost.exe для запуску DLL, який знаходиться в каталозі System32. Прикладами таких системних служб є: "Автоматичне оновлення", "Брандмауер Windows", "Plug and Play", "Служба факсів "," Теми Windows "і багато інших.www.neuber.com/taskmanager/process/svchost.exe.html

Чому запущено так багато svchost.exe?

При запуску системи, Svchost.exe перевіряє частина розділу реєстру зі службами і створює список служб, які йому необхідно завантажити. Кожен сеанс Svchost.exe може містити групування служб. Це зроблено для зменшення кількості різних запущених служб і покращує налагодження, якщо в цьому буде необхідність. Наприклад, один процес svchost.exe запускає три служби пов'язані з брандмауером. Погодьтеся, адже зручно бачити один процес, ніж три? Якщо помилка трапляється в однієї з трьох запущених служб, то це колосально спрощує налагодження і вирішення проблеми. І це стосується інших служб, які може завантажувати svchost.exe і групувати їх в один.

запущено багато svchost.exe в диспетчері завдань

Де подивитися, які служби запускає svchost.exe

Ви можете подивитися в редакторі реєстру служби, які запускає svchost.exe. Для цього натисніть Win + R і введіть regedit , щоб запустити редактор реєстру. Далі перейдіть по шляху:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Svchost

Ви можете помітити, що я відкрив DcomLaunch і в ньому 7 пов'язаних служб, які будуть видні як один процес svchost.exe .

Служби в реєстрі, який запускає svchost

Ви також можете перевірити список служб з якими пов'язаний svchost.exe через командний рядок. Для цього запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть команду:

  • Tasklist /SVC

Ви можете помітити, що svchost.exe запускає 4 служби і об'єднує їх в одну. Також може і не об'єднувати, як з прикладом PlugPlay.

список служб, які запускає svchost

svchost.exe вантажить систему - ЦП, Пам'ять чи Диск

Коли ви бачите в диспетчері завдань, що Служба вузла ( svchost.exe ) вантажить вашу систему, зокрема ЦП, пам'ять або диск, то це може бути не те, що ви собі уявляли, і вантажити можуть зовсім інші служби. Наприклад, ми запускаємо оновлення Windows 10 в центрі оновлень, і у нас svchost.exe буде вантажити процесор, пам'ять або диск майже до 100%. Коли поновлення встановляться, то процес svchost.exe більше не буде вантажить вашу систему. В іншому випадку, може бути запущена автоматична перевірка захисником Windows, і в цей момент у вас буде вантажиться система до 70-90%. Потрібно всього лише почекати. У деяких інших випадках це може бути вірус.

Як дізнатися, що за служба пов'язана з svchost.exe

Тиснемо Ctrl + Shift + Esc, щоб відкрити диспетчер задач. Далі дивимося, що саме у нас під навантаженням. У моєму випадку я бачу, що " Вузол служби: локальна система " вантажить мій диск. Розсовую список "Вузла служби", і там купа служб. Я побіжно подивився і виявив, що там є така служба як " Центр оновлення Windows ", далі я перейшов в параметри центру оновлень і виявив, що йде установка нових оновлень для системи. Я просто перечекаю, і мій диск після закінчення всіх процесів по оновленню, перестане завантажуватися.

Наприклад, якщо ви не знаєте, що за служба в списку "Вузла служб", то натисніть правою кнопкою миші по службі і виберіть " Відкрити службу ". Там ви виявите опис даної служби і для чого вона потрібна. Ви також можете вибрати "Пошук в Інтернеті" для опису даної служби.

Дізнатися для чого ця служба потрібна

Як перевірити, чи є svchost.exe вірусом

Шкідливе ПО може вантажити вашу систему до 80%. Зокрема, вірусу можуть мати точно таке ж ім'я як і svchost.exe. , Відкрийте диспетчер задач, натиснувши Ctrl + Shift + Esc, і натисніть правою кнопкою миші по тій службі вузла, яку вважаєте за вірус. Далі виберіть "Відкрити розташування файлу" і, якщо svchost.exe перебувати в каталозі C: \ Windows \ System32 , то це не вірус. Також рекомендую скористатися антивірусним сканером, як Zemana.

Розташування служба вузла