Wake-On-LAN в Windows: краща функція, яку ви не використовуєте

Wake-on-LAN (WoL) є недооціненою і недостатньо використовуваної частиною операційної системи Windows 10. Якщо ви є не завзятим користувачем системи windows, то вам напевно фраза Wake-on-LAN буде не цікава. Ця функція пов'язана з підключенням по локальній мережі, яка в свою чергу зацікавить геймерів і технічну підтримку. У минулому цей параметр був слабкий, але на сьогодні настройка функції "Wake-on-LAN" в Windows 10 дає більше, ніж було. Отже, що таке Wake-on-LAN? Як це може бути корисно для звичайних користувачів? І що найголовніше, як його налаштувати?

Що таке Wake-On-LAN?

Wake-on-LAN - це мережевий стандарт, що дозволяє комп'ютеру включатися дистанційно. Він має додатковий стандарт під назвою Wake-on-Wireless-LAN (WoWLAN).

Щоб WoL працював, вам потрібно три речі:

 • Ваш комп'ютер повинен бути підключений до джерела живлення.
 • Материнська плата комп'ютера повинна бути сумісна з ATX. Не хвилюйтеся, більшість сучасних материнських плат відповідають вимогам.
 • Мережева карта комп'ютера (Ethernet або бездротова) повинна бути включена в WoL. Підтримка WoL майже універсальна.

Wake-on-LAN широко поширена в світі комп'ютерів. Оскільки підтримка потрібна на апаратному рівні, WoL працює на комп'ютерах під управлінням Windows, Mac і Linux без проблем. З точки зору Windows ваш комп'ютер може включатися з будь-яких станів харчування за замовчуванням, таких як гібернація і сплячий режим, а також від повного відключення живлення.

Як працює Wake-On-LAN?

Wake-on-LAN використовує "magic packets", коли мережева карта виявляє пакет, він повідомляє комп'ютера включити себе. Саме тому ваш комп'ютер повинен бути підключений до джерела живлення, навіть якщо він вимкнений. Мережеві карти з підтримкою WoL будуть продовжувати отримувати невеликий заряд цілодобово, поки вони сканують "magic packets" (чарівний пакет).

Але що ж відбувається?

"Чарівний пакет" відправляється з сервера. На сервері може бути багато чого, наприклад спеціалізоване програмне забезпечення, маршрутизатори, веб-сайти, комп'ютери, мобільні пристрої, інтелектуальні телевізори. Сервер відправляє пакет по всій вашій мережі. Сам пакет містить важливу інформацію, включаючи відомості про підмережі, мережевому адресу і найголовніше MAC-адресу комп'ютера, який ви хочете включити. Вся ця інформація, об'єднана в один пакет, називається фреймом пробудження. Ваша мережева карта постійно сканує їх.

Чому Wake-On-LAN корисний?

Тепер ви знаєте, що таке Wake-on-LAN і як воно працює. Але чому це корисно? Чому середній користувач повинен піклуватися про цю технологію?

Увімкніть комп'ютер з будь-якого місця

Важко уявити себе у відрядженні без забутих файлах будинку, до яких ви не зможете віддалено отримати доступ. Щоб віддалено використовувати ваш робочий стіл, вам знадобиться додаток для віддаленого робочого столу, що підтримує Wake-On-LAN. Популярний Google Chrome Remote Desktop не працює, але Team Viewer дає таку можливість.

Примітка:  BIOS повинен підтримувати Wakeup-on-PME (подія управління живленням). І тоді ви зможете запустити комп'ютер з вимкненого стану.

Як включити Wake-On-LAN

Включення WoL - це двохкроковий процес. Вам необхідно налаштувати Windows і BIOS вашого комп'ютера.

Включення Wake-On-LAN в Windows

 • Щоб включити Wake-on-LAN в Windows, вам потрібно відкрити програму "Диспетчер пристроїв". Натисніть Win + R і напишіть  devmgmt.msc.

Диспетчер пристроїв

 • Прокрутіть список пристроїв до тих пір, поки не знайдете мережеві адаптери . Натисніть " > " , щоб розгорнути меню. Тепер вам потрібно знайти свою мережеву карту.

Диспетчер пристроїв мережевий адаптер realtek

 • Якщо ви не знаєте, яка з них є вашою мережевою картою, наберіть в пошуку windows " Відомості про систему ".

Запуск відомості про систему

 • Перейдіть " Компоненти "> " Мережа "> " Адаптер " і праворуч знайдіть ім'я або тип продукту. Запам'ятайте ці значення і переходимо назад в диспетчер пристроїв.

Відомості про системи мережевого адаптера

 • У диспетчері пристроїв, натискаємо на своєму мережевому адаптері правою кнопкою миші і вибираємо властивості . Далі в новому вікні, що з'явилося перейдіть на вкладку " Додатково ", перегорніть список вниз і знайдіть Wake-On-LAN,  виберіть значення Enabled (включено). Назва може відрізнятися між пристроями і у деяких буде  Wake on magic packet .

Властивості адаптера і включення Wake On LAN

 • Далі перейдіть на вкладку " Управління електроживленням " і у вас там повинні бути відзначені два пункти: дозволити цьому пристрою пробуджувати комп'ютер з режиму очікування і дозволити висновок комп'ютера з режиму очікування тільки за допомогою "магічного пакету" . Натисніть OK.

Висновок комп'ютера з режиму очікування за допомогою магічного пакета

Включення Wake-On-LAN в BIOS

На жаль меню BIOS різниться на комп'ютерах і ноутбуках, що унеможливлює надання точних інструкцій. Загалом, вам потрібно натиснути конкретну клавішу, поки ваш комп'ютер завантажується. Як правило, кнопкою є  EscapeDelete  або  F1. Дивіться докладний посібник, як зайти в BIOS.

 • В меню BIOS вам потрібно знайти вкладку " Power" і знайти запис  Wake-on-LAN і включити (Enabled).  Не забудьте зберегти настройки біос.
 • Вкладка також може бути названа  Power Management  або ви можете знайти цю функцію навіть в  Advanced Settings.

Наслідки безпеки під час пробудження по локальній мережі

Магічні пакети відправляються з використанням рівня OSI-2. На практиці це означає, що будь-який користувач в тій же мережі, що і WoL, може використовувати ваш комп'ютер для завантаження. У домашній обстановці це не суттєва проблема. У соціальній мережі це більш проблематично. Теоретично WoL дозволяє тільки включати комп'ютери. Він не буде обходити перевірки безпеки, екрани паролів або інші форми безпеки. Це також не дозволить вимкнути комп'ютер знову.

Однак були випадки, коли зловмисники використовували комбінацію серверів DHCP і PXE для завантаження машини з власним завантажувальним зображенням. Це дає їм доступ до будь-яких незахищеним дискам в локальній мережі.