Помилка 503 Service unavailable - Що це і як виправити?

Помилка 503 Service unavailable (сервіс недоступний) - означає, що даний сайт до якого ви підключаєтеся, недоступний. Пов'язано це з тим, що сервер на якому знаходиться даний сайт, не може обробити кількість одночасних запитів в базі даних. Це також можуть бути технічні роботи на хостингу або просто перезавантаження сервера. У більшості випадках, користувач не причетний до цієї помилку, так як ця помилка на стороні сервера. Потрібно всього лише почекати і перезавантажити сторінку, щоб помилка 503 зникла. Проте, існують ситуації, коли виникає помилка 503 з вини системи Windows 10.

Error 503

Як виправити помилку 503 service unavailable

  1. Відкрийте інший сайт і перевірте чи працює він.
  2. Оновлення сторінку даного веб-сайту Ctrl + F5.
  3. Перезавантажте модем і комп'ютер.
  4. Якщо ви використовуєте сторонні програми або розширення для браузера як VPN, проксі, то видаліть їх.
  5. Якщо ви веб-майстер, то спробуйте зайти з іншого пристрою і браузера. Перевірте свій сервер на доступність (можна дізнатися у тех.підтримку хостингу). Швидше за все він перестав працювати через велику кількість запитів до бази даних. Можлива Ddos-атака на ваш сайт.

Помилка HTTP Error 503 The service is unavailable з кодом події WAS 5189

Якщо використовується комп'ютер із встановленою Windows 10 або Windows Server 2016 з включеними службами IIS (Internet Information Services), і ви оновлюєте систему до більш нової версії, то деякі веб-додатки можуть не запуститися і видавати помилку 503. Якщо ви подивіться журнал подій, можете виявити код події WAS 5189, який говорить, що не вдалося створити файл конфігурації пулу для додатка.

Як це працює?

Помилка 503 виникає через те, що служба активації процесів Windows (WAS) створює тимчасовий файл конфігурації для кожного пулу додатків IIS в папці шляхом C: \ Inetpub \ Temp \ AppPoolsпід час роботи. На початковому етапі відновлення, "Центр оновлення Windows" сканує існуючі папки, файли і записує їх шляху, які будуть відновлені після оновлення. Однак, оскільки файли конфігурації є тимчасовими, вони видаляються при зупинці служби WAS. Далі відскановані файли і папки копіюються в тимчасову папку поновлення. Після поновлення Windows, "Центр оновлення Windows" створює символічне посилання на кожну папку, яка була скопійована в тимчасове розташування оновлення, перш ніж він намагається відновити ці файли і папки в їх вихідне місце розташування. Виходить, що ці тимчасові файли конфігурації більше не існують і "Центр оновлення Windows» не видаляє символічні посилання. Коли WAS намагається запустити як робочий процес IIS,він не створює тимчасову папку для запису конфігурації через символічних посилань. Тому http.sys повертає помилку HTTP 503.

Microsoft рекомендують видалити ці посилання, щоб вирішити цю проблему. Для цього відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть наступну команду цілком:

net stop WAS /y

rmdir /s /q C:\inetpub\temp\appPools

net start W3SVC

Примітка: Ви також можете вручну видалити ці посилання C: \ inetpub \ temp \ appPools.