Сервер RPC недоступний в Windows 10 - Як виправити?

Remote Process Call (RPC) в перекладі "віддалений виклик процедур" - це протокол, який дозволяє програмам на одному комп'ютері отримувати доступ до певних служб програми на іншому комп'ютері, який знаходиться в тій же мережі. Іншими словами, його основна мета, це дати можливість клієнту і серверу взаємодіяти один з одним по мережі. Але, іноді користувачі стикатися з помилкою "Сервер RPC недоступний" в Windows 10, і помилка може з'являтися при підключенні до віддаленого робочого столу, при спробі роздрукувати документ на мережевому принтері, в пошті outlook, abbyy licensing service і т.п. Недоступність RPC може бути не тільки по локальній мережі, а так само в периферійних пристроях контролера як сканер або принтер.

Сервер RPC недоступний

Причини помилки, коли сервер RPC недоступний в Windows 10 можуть бути різні, але в основному це: служба (и) необхідні для RPC відключені, віддалений помічник відключений в брандмауері, IPV6 або загальний доступ до файлів і принтерів відключений, IP-адреса призводить до збою сервера RPC або служби RPC відключені в реєстрі. Давайте розберемо ці моменти, щоб виправити помилку, коли віддалений виклик процедур дає збій і з'являється помилка, що сервер RPC недоступний в Windows 10.

1. Перевірка служб RPC

Служби RPC можуть перейти від автоматичного режиму в ручний, що і буде викликати помилку. Насамперед варто перевірити службу. Натисніть кнопок Win + R і введіть services.msc , щоб швидко відкрити служби. У наданому списку знайдіть наступні служби і натисніть правою кнопкою миші, виберіть "Властивості". Задайте параметри, якщо у вас не так - Тип запуску: Автоматично і запустити , якщо служба зупинена.

 1. Локатор віддаленого виклику процедур (RPC).
 2. Модуль запуску процесів DCOM-сервера.
 3. Віддалений виклик процедур (RPC).

Примітка:

 • Якщо у вас помилка пов'язана з програмою ABBYY licensing service , то шукайте службу з назвою ABBYY FineReader і встановити для неї ті ж значення.
 • Якщо у вас коштують не було правильно визначено і не можете нічого змінити (виділено все сірим), то дотримуйтесь 5 способу.

Локатор віддаленого виклику процедур (RPC) виконується і тип запуску автоматично

2. Віддалений помічник в брандмауері

Віддалений помічник - функція, яка дозволяє іншим користувачам або комп'ютерів бачити екран вашого комп'ютера і керувати ним. При підключенні до віддаленого комп'ютера, ви також можете зіткнутися з помилкою RPC, оскільки клієнт і сервер обмінюються інформацією в набагато більшому і складному масштабі. Якщо брандмауер не налаштований, ви побачите помилку "Сервер RPC недоступний".

Натисніть Win + R і введіть firewall.cpl , щоб відкрити параметри брандмауера. Зліва натисніть на " Дозвіл взаємодії з додатками ".

Дозвіл взаємодії програм з брандмауером


Знайдіть " Віддалений помічник " і переконайтеся, що параметри для мережі, включені всюди. Перезавантажте комп'ютер або ноутбук, і перевірте, виправлена помилка, коли сервер RPC недоступний.

віддалений помічник в брандмуере

3. Включення IPV6 і загального доступу до файлів і принтерів

У деяких випадках ви можете зіткнутися з помилкою 1722: RPC сервер недоступний , коли відбувається збій мережевого підключення, так як відключені мережевий доступ до принтерів для мереж Microsoft і протокол TCP / IPv6.

Натисніть Win + R і введіть ncpa.cpl , щоб відкрити мережеві адаптери. Натисніть на мережевому адаптери, через яке йде мережу, і виберіть "Властивості". Далі в списку знайдіть два параметра і переконайтеся що вони включені (галочки встановлені).

 1. Загальний доступ до файлів і принтерів для мереж Microsft.
 2. IP версії 6 (TCP / IPv6).

Якщо помилка "сервер RPC недоступний" з кодом тисяча сімсот двадцять дві все ще з'являється, то рухаємося нижче.

Включення IPV6 і загального доступу до файлів і принтерів

4. Очистити DNS

Очищення старих DNS може виправити код помилки 1722 RPC. В першу чергу переконайтеся, що служби, пов'язані з RPC, працюють як в способі 1. Далі запускаємо командний рядок від імені адміністратора і введіть наступні команди для очищення і скидання DNS:

 • ipconfig /flushdns
 • ipconfig /renew

Перевірте, виправлена ​​помилка +1722 RPC недоступний.

ipconfig / flushdns

5. Редактор реєстру для запуску RPC служб

Якщо ви не змогли запустити служби способом 1, то запустимо їх через реєстр. Для повної ефективності, переконайтеся, що ви виконали спосіб 3 і спосіб 4. Натисніть Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру.

 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RpcSs
 • Справа клацніть два рази мишкою по Start і встановіть значення 2 з шістнадцятковій системою .
 • Це активує віддалений виклик процедур (RPC).

key RpcSs start value 2

Далі перейдіть:

 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DcomLaunch
 • Відкрийте параметр Start і задайте значення 2 з шістнадцятковій системою.
 • Це запустить модуль запуску процесів DCOM-сервера.

key DcomLaunch start value 2

І ще по одному шляху:

 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RpcEptMapper
 • Відкрийте параметр Start і задайте значення 2 з шістнадцятковій системою.
 • Це запустить локатор віддаленого виклику процедур (RPC).

Перезавантажте ПК і перевірте, виправлена ​​помилка, коли RPC сервер недоступний в Windows 10.

key RpcEptMapper start value 2