При введенні bootrec / fixboot пише Немає доступу

Коли намагаєтеся відновити завантажувальний запис в Windows 10 з командного рядка, то при введенні команди bootrec / fixboot, ви отримуєте помилку "відмовлено в доступі". У більшості випадках, відмова доступу пов'язаний з непризначення буквою або міткою в прихованому розділі EFI. Потрібно просто призначити мітку, і команда буде виконана успішно. В інших ситуаціях, винуватцем може бути включена швидке завантаження в параметрах BIOS або проблема з цільовим томом. У цій інструкції про те, як виправити помилку "Немає доступу" при введенні команди "bootrec / fixboot" в Windows 10.

bootrec fixboot Немає доступу

Що робити, коли при введенні bootrec / fixboot пише Немає доступу?

Спосіб 1 . В першу чергу команда bootrec повинна виконуватися за умови, що ви запускаєте командний рядок з настановної флешки. Вам потрібно буде зробити системну флешку з Windows 10 і завантажитися в додаткові параметри завантаження, після чого запустити CMD. Як говорилося вище, це пов'язано з тим, що в прихованому розділі не призначена буква / мітка або розділ в NTFS, а потрібен FAT32. Запускаємо командний рядок і вводимо наступні команди:

 • diskpart - запуск інструменту з дисками.
 • list disk - список дисків.
 • sel disk 0 - вибір диска (на ПК може бути кілька дисків, виберіть той на якому Windows).
 • list vol - список розділів на обраному диску.
 • sel vol 3- вибір розділу. Потрібно шукати прихований розділ , який зазвичай в NTFS і займає близько 600 МБ.
 • assign letter=E:Призначити мітку, я призначив E .
 • exit - вийти з інструменту по роботі з дисками.
 • format E: /FS:FAT32 - форматування в FAT32, обрана Вами E.

На останній команді натисніть Y для підтвердження, якщо буде потрібно. Також може бути так, що потрібно призначити мітку для томи (11 символів) . Я призначив E і натиснув Enter для продовження операції. Дивіться другий малюнок. Обов'язково перезавантажитеся і спробуйте ввести команду bootrec / fixboot.

Створення мітки на прихованому розділі

Створення мітки на прихованому розділі рис 2

Спосіб 2 . Оновимо основний завантажувальний код в системному розділі, який використовується для завантаження Windows. Введіть команду нижче:

 • bootsect/nt60 sys

Оновити код для завантажувального тому

Спосіб 3 . Якщо вище способи не допомогли, то перевіримо кілька параметрів в BIOS. Параметр може називатися по різному, в залежності від виробника материнської плати. Вам легше пошукати в Google або Yandex картинках .

 1. Відключити швидке завантаження: Fast Boot , Quick Power або  Quick Boot .
 2. Відключити безпечну завантаження: в більшості випадках називається Secure Boot.
 3. Змінити UEFI на Legacy: зазвичай знаходиться у вкладці boot і називається UEFI / Bios Boot Mode .