Чи не працює Тачпад на ноутбуці? 5 способів вирішення TouchPad

Тачпад вікова особливість, давно замінив альтернативне управління мишкою. За допомогою його ми можемо повністю управляти нашим пристроєм, будь це ноутбук або гібридний планшет. Багато ноутбуки (Acer, Asus, HP, lenovo, Dell) мають проблеми при роботі тачпада. Що робити, якщо не працює тачпад на ноутбуці в Windows 10? Розберемо 5 способів усунення цієї проблеми.

1. Повторне включення сенсорної панелі за допомогою клавіші Fn

Зі мною сталася одна історія, коли я включав WiFi на ноутбуці і ненавмисно відключив сенсорну панель тачпад. Довго я шукав причину, відразу не зрозумівши, що сталося. Виявилося все просто, в ноутбуках є кнопка додаткових функцій під назвою Fn з ліво знизу клавіатури. Для включення якої-небудь функції на ноутбуці, затискають поєднання кнопок Fn і F1 ... F12. На цих же самих кнопках F1-F12, намальовані картинки або символи для застосування параметра. Наприклад, щоб включити тачпад, потрібно натиснути Fn + F7, на самій кнопці F7 буде зображення нібито сенсорної панелі. Можете натиснути все кнопки по порядку Fn + F1 ... F12, але пам'ятайте, що там є функція відключення дисплея, натисніть повторно на ті кнопки, на яких згас екран.

Включення Відключення тачпада Fn + F7


На деяких ноутбуках марки HP, тачпад включається і вимикається, двічі торкнувшись по краю самої сенсорної панелі. На марках asus і acer може бути окрема кнопка поруч із сенсорною панеллю. Якщо Тачпад як і раніше не працює, то рухаємося далі.

Включити тачпад двома дотиками

2. Видалення Інших Драйверів Миші

Бувають моменти, коли у вас в минулому було підключено ціла купа драйверів від різних пристроїв миші і ви їх ніколи не видаляли. Деякі драйвера від виробників миші, самі автоматично відключають Тачпад. Перейдіть в диспетчер пристроїв , натиснувши поєднання клавіш Win + R і введіть в рядку  devmgmt.msc .

Диспетчер пристроїв win + r devmgmt.msc


Знайдіть рядок вказує на миші та інші вказівні пристрої, натисніть на ярлик, щоб розсунути категорію і видаліть усе своєю чергою все драйвера миші, поки тачпад не почне працювати на вашому ноутбуці. Якщо не заробив, спробуйте після видалення всіх драйверів перезавантажити систему. Чи не заробив тачпад? Рухаємося до наступного пункту.

Видалити драйвера мишки

3. Оновлення або відкат драйвера тачпада

Спробуйте оновити або відкотити драйвер тачпада. Перейдіть в той же диспетчер пристроїв, як описували вище. Знайдіть пристрій Тачпад, зазвичай він називається, як і марка ноутбука (Dell TouchPad, Lenovo TouchPad, Synaptics, HP TouchPad, Acer TouchPad, Asus TouchPad.) Натисніть правою кнопкою миші на вашому драйвері і виберіть властивості. Далі натисніть Оновити, щоб переконатися чи є які-небудь корисні поновлення для вашого тачпада.

Багато людей повідомляли на форумах Майкрософт, що Тачпад переставав працювати саме після поновлення Windows 10, для цього вам потрібно вибрати відкотити драйвер. Якщо у вас не горить виділеним кнопка Відкинути, значить у вас немає попередньої версії драйвера.

Відкотити і обновть драйвер тачпада

4. Включити тачпад у властивостях миші

У багатьох випадках диспетчер пристроїв не спрацьовують для того, щоб включити Тачпат на ноутбуці. Якщо ваш Тачпат як і раніше не працює на ноутбуці в windows 10, то перейдіть в властивості миша.

  • Наберіть mouse  в рядку пошуку windows і перейдіть в Налаштування Миші.
  • Натисніть Додаткові параметри миші, в вікні, переходимо Налаштування пристрою , вкладка Сенсорна панель або як на картинці.
  • Знайдіть ваш Тачпад і натисніть "включити".

Включити тачпад у властивостях миші

5. Відключити службу введення сенсорного екрану для гібридних ноутбуків

Якщо ваш ноутбук є гібридним (ноутбук і планшет в одному з сенсорним дисплеєм.) Є ймовірність, що служба введення сенсорно екрану, яка контролює функціональність стилуса, заважає вашій сенсорної панелі.

Щоб відключити службу натисніть win + R, потім введіть  services.msc і в списку служб знайдіть  TabletInputService або  Tablet PC Input Service . Клацніть на ній правою кнопкою миші, а потім приєднати її. Дуже незручне рішення для хто користується сенсорним екраном і тачпад, але ви далі можете проявити кмітливість і спробувати видалити драйвера, відкотити, оновити і заново потім запустити службу.

Зупинка служби сенсорного введення