Точка відновлення системи Windows 10

Відновлення системи в Windows 10 дозволяє відкотити ваш комп'ютер назад на кілька днів або тижнів в робочий стан. Іноді ви робите якісь маніпуляції з налаштуваннями самої системи і перестає щось працювати. Може ви ненароком змінили деякі параметри реєстру або групової політики, які привели до нестабільної роботи Windows 10 або відмовляються працювати деякі програми. Можна зробити повну резервну копію системи Windows 10, щоб відновити потім все, зі збереженням всіх файлів і параметрів, але це займає більше часу, ніж створення і включення точки відновлення в Windows 10.

Відновлення системи працює виявляючи системні зміни в системних файлах і налаштуваннях, реєстрі, додатках і драйвери, зберігаючи робочий стан як "точку відновлення". Якщо в результаті неправильної конфігурації ваш комп'ютер або ноутбук відчуває будь-які проблеми, ви можете використовувати точку відновлення, щоб скасувати зміни, і усунути проблеми продуктивності.

За замовчуванням функція "Відновлення системи" відключена в Windows 10, але коли вона включена і налаштована правильно, вона може автоматично створювати контрольні точки, але ви можете створювати точки відновлення вручну перед внесенням будь-яких змін в систему. Це буде більш ефективніше ніж створювати копію реєстру, копію групової політики. У цьому керівництві ви дізнаєтеся, як налаштувати і використовувати відновлення системи для скасування змін, які можуть завдати шкоди вашому пристрою.

Як включити відновлення системи

У Windows 10 відновлення системи відключена за замовчуванням, але для її включення ви можете виконати наступні кроки:

 • Натисніть кнопок Win + R і введіть  sysdm.cpl або просто в "пошуку" windows, близько пуску, наберіть "відновлення".

win + r Властивості системи мій комп'ютер


 • Перейдіть на вкладку "Захист системи", виберіть головний системний диск, де встановлена система Windows і нижче натисніть " Налаштувати ".

захист системи


 • Виберіть параметр " Увімкнути захист системи ". Натисніть "Застосувати" і "OK".

Нижче повзунком ви можете вказати обсяг, який буде зберігатися. Наприклад на 3 Гб зазначеного місця буде вміщуватися 10 контрольних точок відновлення, коли вже не залишиться місця, то система буде видаляти старі і додавати нові. Але якщо ви створіть точку відновлення вручну перед якими або змінами в системі, то краще вказати за замовчуванням - 1%, щоб заощадити місце на диску. Після виконання цих кроків, нова точка відновлення буде створена автоматично при виникненні важливих змін системи, наприклад перед встановленням оновлення Windows 10. Якщо вам потрібно видалити контрольні точки, ви можете натиснути кнопку " Видалити ", що є зручною опцією при створенні нової точки відновлення вручну.

Включити захист системи

Як створити точку відновлення системи

При включенні, точка відновлення буде створена автоматично під час значних змін, будуть випадки, коли вам потрібно створити вручну точку відновлення до зміни будь-яких параметрів в системі, які можуть викликати проблеми.

 • Натисніть кнопок Win + R і введіть  sysdm.cpl або просто в "пошуку" windows, близько пуску, наберіть "відновлення".

win + r Властивості системи мій комп'ютер


Після включення, як описано вище, вона вже буде включена, залишається лише створити вручну.

 • Перейдіть у вкладку "Захист системи", виберіть включений системний диск і натисніть " Створити ".
 • У вікні, що з'явилося можете написати коментар, щоб потім знати яку саме вибрати зі списку, і натисніть " Створити ".

Тепер ви можете відкотити систему назад в робочий стан, якщо ви напартачили в реєстрі або установка драйверів викликала збій.

Створити точку відновлення системи

Як відкотити систему назад за допомогою точки відновлення

У разі виникнення будь-яких проблем перед перевстановлення Windows 10, можна відкинути редагування за допомогою точки відновлення, щоб повернути комп'ютер в робочий стан.

 • Натисніть  Win + R і введіть  sysdm.cpl або просто в "пошуку" windows, близько пуску, наберіть "відновлення".

win + r Властивості системи мій комп'ютер


 • Перейдіть у вкладку "Захисту системи" і натисніть " Відновити ".

відновити систему


 • У вікні, що з'явилося натисніть " Далі ".

Відновлення системних файлів і параметрів


 • Виберіть саму останню відому робочу точку відновлення , яка допоможе вам виправити поточну проблему.
 • Натисніть кнопку " Пошук зареєстрованих програм ", щоб побачити програми, які будуть видалені, якщо вони будуть встановлені після створення точки відновлення.

Відновлення комп'ютера до попереднього стану


 • Натисніть " Готово " і комп'ютер або ноутбук повернеться в попередній стан, де все працює правильно.

Підтвердження точки відновлення

Використання точки відновлення, коли система не завантажується

У попередніх кроках ми розглянули, як використовувати точку відновлення, коли у вас все ще є доступ до робочого столу. Будуть випадки, коли вам може знадобитися використовувати System Restore (Відновлення системи), коли не завантажується windows 10 на робочий стіл. Якщо ви не можете запустити свій комп'ютер, ви можете використовувати розширені параметри системи для доступу до System Restore, які ви можете виконати за допомогою наступних кроків:

Примітка: Якщо ви не можете потрапити в середовище відновлення Windows 10, то створіть на робочому комп'ютері аварійний диск. Він спеціально призначений для усунення несправностей системи Windows 10 і з легкістю ви зможете дістатися до параметра точки відновлення.

 • Натисніть багато раз поспіль кнопку перезавантаження на самому комп'ютері, щоб спровокувати помилку і викликати меню діагностики процесу.
 • У що з'явився синьому вікні виберіть " Пошук і усунення несправностей ".

Серед параметрів Windows 10


 • Далі знайдіть " Додаткові параметри ".

Діагностика додаткові параметри


 • Виберіть " Відновлення системи " за допомогою точки.
 • Далі просто дотримуйтесь інструкцій.
 • Виберіть останню відому робочу точку відновлення, яка допоможе вам виправити поточну проблему.

Відновлення системи за допомогою точки відновлення