Чи не працює Клавіатура або Миша в Windows 10

Якщо ваша  клавіатура або миша не працює в Windows 10  після недавнього оновлення, то розглянемо кілька способів, які допоможуть виправити цю проблему. Іноді просто перезавантаження комп'ютера або ноутбука можуть допомогти, а також від'єднання і повторне підключення миші або клавіатури виправлять цю прикру помилку. Якщо нічого не вийшло, то давайте розглянемо нижче способи, які можуть допомогти вам.

Чи не працює Клавіатура або Миша в Windows 10? Що робити?

Якщо у вас є сенсорний монітор або ноутбук, ви можете продовжувати використовувати свій ПК з ОС Windows без миші або клавіатури, а також спростити пошук і усунення несправностей. Якщо у вас немає сенсорного монітора або комп'ютера, і ваша миша або клавіатура перестали працювати в Windows 10, це трохи ускладнить ситуацію. Спочатку перегляньте список і прикиньте, які з цих пропозицій ви зможете виконати в даних обставинах. Увімкніть екранну клавіатуру Windows 10, натиснувши правою кнопкою миші на панелі завдань і вибравши " Показати кнопку сенсорної клавіатури ".

1. Використовуйте клавіатуру або мишу на іншим комп'ютером

Використовуйте клавіатуру або мишу з іншим комп'ютером. Таким чином, ви переконаєтеся, що проблема полягає в вашій клавіатурі і миші. Ви також можете підключити до свого комп'ютера іншу робочу миша або клавіатуру і подивитися, що справа може бути в вашому ПК.

2. Перевірте з'єднання Bluetooth і Wi-Fi

У багатьох є бездротові пристрої введення. Перевірте, чи працюють ваші з'єднання  Bluetooth, Wi-Fi, чи пов'язані вони між собою підключенням. Розрив з'єднання може бути винуватцем нефункціонування клавіатури або миші на комп'ютері.

3. Перевірте кабель провідний клавіатури і миші

Якщо ви використовуєте кабельну клавіатуру або мишу, вам потрібно перевірити провід. Ви також повинні підключити кабельну миша / клавіатуру до іншого ПК, щоб визначити несправність. Якщо у вас немає іншого комп'ютера поблизу і у вас є кабель OTG, ви можете перевірити на своєму смартфоні підключивши до нього. Але ви не зможете тестувати старі моделі PS2 з кабелем OTG.

4. Виконання чистої завантаження

Чисте завантаження, найпростіший спосіб виправити різні проблеми, пов'язані з драйвером або програмним забезпеченням. Завантажте комп'ютер в стан чистої завантаження і перевірте, чи працюють вони, а потім усуньте неполадки вручну методом проб і помилок.

5. Перевірте драйвер пристрою

Якщо миша або клавіатура не працюють, ви можете оновити свої драйвери і подивитися, вирішило це проблему. Хоча миша і клавіатура (Bluetooth, Wi-Fi) не вимагають установки будь-якого програмного забезпечення в Windows 10, якщо ви використовуєте більш старі моделі, їм може знадобитися будь-яке стороннє програмне забезпечення або драйвер для установки. Для цього ви можете використовувати диспетчер пристроїв.

оновити драйвер миші в диспетчері пристроїв

6. Видалити вторинні драйвери клавіатури або миші

Іноді драйвери від інших клавіатур або миші, які ви раніше підключали, можуть заважати і автоматично відключати клавіатуру ноутбука або ПК. Почніть настройку клавіатури, видаливши всі драйвери ноутбуків, які не є основною клавіатурою. Відкрийте диспетчер пристроїв, натисніть вкладку "Вид" і виберіть "Показати приховані пристрої". Далі ви побачите все драйвера клавіатури або миші, які були підключені давно. Візьміть і видаліть їх все, після чого перезавантажте систему.

Приховані драйвера клавіатури

7. Відключити Гібридний завершення роботи

Подивіться, чи допоможе відключення Fast Startup, деякі повідомили, що це допомогло. Відкрийте панель управління і перейдіть в  розділ "Електроживлення". Знайдіть зліва " Дія кнопок харчування ". У новому вікні, що з'явилося натисніть на " Зміна параметрів, які зараз недоступні " і знизу приберіть галочку " Включити швидкий запуск " для відключення функції. Збережіть зміни і перезавантажити. Якщо не допомогло, то включіть назад функцію швидкого пуску.

відключити швидкий запуск windows 10

8. Відключити фільтри

Якщо ви включили  Filter Keys  (фільтрація введення), відключіть його і перевірте. Відкрийте " Параметри windows "> " Спеціальні можливості "> "Клавіатура" і праворуч знайдіть " Фільтрація введення ". Вимкніть її та перевірте, вирішило це вашу проблему.

фільтрація введення

9. Запуск усунення неполадок

Запуск усунення неполадок може виправити проблему, коли не працює миша або клавіатура в windows 10. Для цього відкрийте " Всі параметри "> " Оновлення і безпеку "> " усунення неполадок " і виберіть справа " Клавіатура ", а потім " Обладнання і пристрої ".

Запуск усунення неполадок клавіатури в windows 10