Що за файл Hiberfil.sys і як Видалити його в Windows 10, 7

Операційна система Windows створює файл з ім'ям hiberfil.sys, коли ви вмикаєте функцію сплячого режиму (сну). Файл hiberfil.sys зберігається в кореневому каталозі диска Windows. Наприклад, якщо ви встановили систему windows на локальний диск "C", то файл знаходиться саме там. Файл hiberfil.sys не видно з настройками за замовчуванням. Вам потрібно налаштувати в провіднику відображення захищених системних файлів, а також приховані файли і папки. Залежно від розміру оперативної пам'яті, встановленої на вашому комп'ютері або ноутбуці, файл hiberfil.sys може споживати від декількох сотень МБ до ГБ. Як правило, розмір файлу hiberfil.sys в windows 10, windows 7 становить приблизно 30-70% від обсягу оперативної пам'яті на вашому комп'ютері, ноутбуці.

Сплячий режим він же "Гибернация", це фантастична функція, так як ви можете відключити свій ПК, не вимикаючи комп'ютер і не закриваючи всі запущені програми. Функція сплячого режиму повністю відрізняється від режиму очікування. Якщо з якоїсь причини ви не використовуєте функцію сплячого режиму, ви можете розглянути видалення файлу hiberfil.sys , щоб звільнити достатню кількість вільного місця на ПК з Windows 10 або Windows 7. У цьому керівництві ми розглянемо, як подивитися розмір файлу hiberfil.sys і як його видалити в windows 10,7.

Переглянути файл hiberfile.sys і перевірити його розмір

  • Відкрийте корінь вашого диска, де встановлена ​​система Windows 10 або Windows 7. Приблизно це C: \.
  • Для відображення зірвати файлу Hiberfil.sys потрібно налаштувати приховані папки і відображення захищених системних файлів .

Захищені системні файли і приховані папки


У мене наприклад цей файл займає місце близько 3 Гб, що досить для деяких може виявитися багато, особливо для тих, які використовують ноутбук на SSD дисках.

Скільки важить файл hiberfile

Як Видалити файл hiberfil.sys в Windows 10 і Windows 7

Щоб видалити файл hiberfile.sys, вам необхідно відключити функцію сплячого режиму.

  • Відкрийте командний рядок від імені адміністратора. Наберіть в "Пошуку" cmd і натисніть у що ще Командний рядок , правою кнопкою миші і виберіть запуск від імені адміністратора.

Запуск CMD від імені адміна2

У командному рядку введіть таку команду, щоб відключити сплячий режим гібернації і видалити файл hiberfile.sys.

  • powercfg /hibernate off - відключити.
  • powercfg /hibernate on - увімкнути.

Видалити файл hiberfil.sys через командний рядок