csrss.exe: Що це за процес і чи є він вірусом в Windows?

Якщо ви відкриєте диспетчер задач Windows, ви можете побачити процес csrss.exe або навіть кілька. Це файл процесу виконання клієнт-сервер, і є частиною операційної системи Windows, розташований в папці System32. Так що ж це за csrss.exe? Як дізнатися, вірус це чи ні? Чому він час від часу споживає високе завантаження процесора в Windows 10/8/7?

Що таке csrss.exe або процес виконання клієнт-сервер

Процес виконання Client Server має довгу історію. До 1996 року процес керував усією графічною підсистемою, в той час як в даний час він обмежений кількома критичними процесами, такими як виключення Windows і запуск консолі Windows. CSRSS позначає клієнт-серверну підсистему часу виконання, і вона повинна працювати постійно. Раніше, під час виконання клієнтського сервера використовувалася командний рядок, проте з моменту запуску Windows 7 функція цього процесу обмежується запуском процесу conhost.exe, який в свою чергу викликає командний рядок.

Чи можна завершити процес csrss.exe?

В даний час процес csrss.exe має обмежену функціональність для систем Windows, однак ця обмежена функціональність є критичною. Ви не можете вбити процес, і примусове виконання цього зробить систему непридатною для використання. Це може вимкнути комп'ютер автоматично і показати вам "синій екран". Однак у цього процесу немає причин надмірно використовувати системні ресурси, і оскільки він працює в фоновому режимі, він не повинен вас турбувати.

Чи є csrss.exe вірусом?

Вихідний процес csrss.exe знаходиться в каталозі C: \ Windows \ System32 . Якщо файл не перебуває у передбачуваному місці , можливо це вірус або шкідливі програми, які використовують один і той же ім'я. Зробити це можна натиснувши правою кнопкою миші в диспетчері завдань на " Процес виконання клієнт-сервер " і вибрати пункт " відкрити розташування файлу ". Може бути кілька таких процесів і всі вони повинні перебувати в одному місці. Слід зазначити, що якщо процес csrss.exe викликає високе завантаження ЦП, це може бути вірус. Якщо опис процесу не відповідає нижче даними, то слідуємо приділити уваги цьому моменту. Деталі csrss.exe наступні:

  • Опис файлу - Процес виконання клієнт-сервер .
  • Назва продукту додатки - Операційна система Microsoft Windows.
  • Авторське право - Microsoft Corporation. Всі права захищені.
  • Розмір - 17.3 KB.
  • Мова - Російська (Росія).
  • Назва початкового файлу - csrss.exe.

Проскануйте систему антивірусним сканером. Також можна відправити цей файл на Virustotal.

csrss.exe процес