Windows To Go: Створити портативну систему Windows на USB-флешку

Кілька років тому, після довгого очікування, була випущена Windows 8. Реакції були різні на кардинально перероблений зовнішній вигляд windows. Незалежно від вашого особистого думки, кожен може погодитися, що нова ОС від Microsoft домінує на довгі роки. Windows 8 отримавши величезну кількості уваги, компанія відкинула на узбіччя дуже багато функцій, які тільки зараз в Windows 10 починають реалізуватися. Одним з таких нововведень стала Windows To Go (WTG).

Що таке Windows To Go?

Windows To Go дозволяє встановити повністю функціональну середу Windows 10/8. Операційна система встановлена ​​на зовнішній жорсткий диск або USB-флешку, за прикладом раніше створюваних Live CD. Завантажувальна флешка Windows To Go, робить портативну систему за аналогією Linux, який призначений для запуску з USB дисків або флешок. З WIndows To Go ви можете запустити вашу систему на будь-якому комп'ютері і в будь-якій точці світу.

Ця функція орієнтована в першу чергу на корпоративних клієнтів з ідеєю, що корпоративне середовище може бути взята де завгодно. WTG забезпечує захищене середовище, повного програмного забезпечення, коли співробітник працює віддалено або з загального комп'ютера. Оскільки Windows To Go була розроблена з урахуванням цього особливого використання, Microsoft офіційно не підтримує використання НЕ корпоративних версій Windows в середовищі WTG. Як то кажуть не підтримує і це не означає, що це неможливо.

Існує кілька способів встановити в USB флешку будь-яку версію Windows 10/8. Просто треба знати, що там повідомляється, які обмеження. Деякі обмеження включають в себе відсутність захисту BitLocker, немає доступу до магазину, і неможливість завантаження BIOS і на комп'ютерах з UEFI.

Відмінності між Windows To Go і звичайної установкою Windows

Windows To Go призначений для будь-якої роботи, як і в звичайних версіях Віндовс. Майкрософт відключила ряд функцій:

 • Внутрішні диски працюють в автономному режимі (не підключені до мережі), щоб дані випадково не були розкриті.
 • Модуль довіреної платформи (TPM) не використовується. Це пов'язано з тим, що TPM прив'язаний до певного комп'ютера, а диски Windows To Go призначені для переміщення між комп'ютерами.
 • Гибернация відключена за замовчуванням, щоб зробити простоту для переміщення між комп'ютерами.
 • Середовище відновлення Windows недоступна. Якщо вам потрібно відновити диск з Windows To Go, Microsoft запропонує вам перезаписати його на новий.
 • Оновлення або перезавантаження робочого простору Windows для Go не підтримується. Скидання налаштувань виробника для комп'ютерів не застосовується при запуску WTG.
 • Windows 8 або Windows 8.1 WTG-диски не можуть бути оновлені до Windows 10, а також не можуть бути оновлені диски Windows 10 WTG до майбутніх версій Windows 10. Отже, для нових версій диск потрібно відформатувати.

Крім того, диски Windows to Go можна завантажувати на кілька комп'ютерів. Тому, коли диск WTG завантажується першим, він виявляє всі апаратні засоби на головному комп'ютері. Потім він встановить всі необхідні драйвери, які можуть зажадати декількох перезавантажень. Згодом, коли Windows to Go USB завантажується на цьому хост-комп'ютері, він зможе ідентифікувати цей комп'ютер і автоматично завантажити правильні драйвери.

Вимога до комп'ютера

Windows to Go буде працювати на обладнанні, яке було сертифіковано для використання з Windows 7 або новіше. Якщо ви хочете переконатися, перш ніж почати використання, то ось деякі характеристики:

 • Повинна бути можливість завантаження з USB.
 • Мінімальний 1 ГГц процесор.
 • Мінімум 2 ГБ ОЗУ.
 • Переконайтеся, що архітектура образу Windows сумісна з процесором. Це означає, що ви не зможете запустити 64-розрядну версію Windows для переходу на 32-розрядний процесор.
 • Windows to go з комп'ютера під керуванням Windows RT не підтримується.
 • Windows to go для переходу на Mac не підтримується.

USB-флешка для Windows to go

Теоретично, будь-який USB 2.0 або 3.0 диск з 16 ГБ дискового простору буде працювати з Windows для Go, але:

 • При цьому USB 3.0 буде працювати вдвічі швидше, що дозволить прискорити копіювання файлів і швидкодія.
 • Краще використовувати флешку не менше 32 Гб для зберігання більшої кількості файлів та інформації.
 • Уникайте дешевих USB-накопичувачів через великої кількості циклів читання / запису під час нормальної роботи Windows.
 • Microsoft виявила деякі USB-накопичувачі, сертифіковані WTG, в разі, якщо вам цікаво.

Як створити флешку Windows To Go з будь-якими версіями Windows

1 спосіб . Існує кілька способів настройки середовища windows. При скачуванні програм з сайтів не лякайтеся, сайти на англійських мовах, а скачані програми російською. Розглянемо деякі з них. Необхідно мати флешку, сам образ виндовс 10 або виндовс 8. Скачайте додаток AOMEI Partition Assistant і встановіть його на комп'ютер. Вставте свою флешку або зовнішній диск в комп'ютер. Запустіть скачала програму і виконайте наступні кроки:

 1. Натисніть Windows To Go Creator .
 2. Натисніть Browse , щоб вибрати iso образ windows.
 3. Натисніть ще раз Browse  і вкажіть шлях до вашого образу windows 10 Pro на комп'ютері або іншою версією виндовс.

Створення Windows To Go


2 спосіб . WinToUSB - ще одна безкоштовна утиліта, яка має простий графічний інтерфейс. WinToUSB можна створити Windows To Go з будь-якої версії Windows 8.х - 10 ISO. Крім того, WinToUSB може клонувати існуючу установку Windows вашого комп'ютера для диска WTG.

 • Підключіть флешку або зовнішній диск до комп'ютера.
 • Запустіть встановлену програму WinToUSB.
 • Виберіть образ будь-якої версії Windows на вашому комп'ютері.
 • Виберіть тип операційної системи і натисніть далі.

Створення Windows To Go за допомогою WinToUSB


3 спосіб . Rufus (V. 2.0 і вище) - можна створити Windows to go з будь-яким випуском Windows 10. C Руфусом майже точно так же, як створення завантажувального USB. Просто пам'ятайте, що ви повинні вибрати варіант "Windows To GO" замість стандартного "завантажувальні USB".

windows to go за допомогою rufus