Як виправити код помилки 0xC0000225 в Windows 10

Бачите помилку 0xc0000225 в Microsoft Windows 10 при спробі завантажити ваш комп'ютер? Ця поширена помилка і величезний головний біль, тому що вона взагалі не дозволяє комп'ютеру завантажуватися. Windows відображає помилку з повідомленням " вашому пк не вдалося правильно завантажитися і він потребує відновлення " " Сталася неочікувана помилка " або " необхідне пристрій не підключений або недоступно ". Система Windows показує цю помилку, якщо не вдається знайти правильні системні файли для завантаження в Boot Configuration Data (BCD). Коли ви включаєте комп'ютер, BCD повідомляє Windows, як правильно завантажуватися.

Ця помилка частіше зустрічається на дисках, які використовують більш нову специфікацію UEFI з використанням схеми розділів GPT. Оскільки ця помилка пов'язана з пошкодженими системними файлами, вона часто з'являється після оновлення ОС, наприклад, з Windows 7 до Windows 10. Це також може статися, якщо ваш комп'ютер відключається під час важливого оновлення, від шкідливих програм, що атакують системні файли або навіть від несправного обладнання. Давайте розберемо, як виправити помилку з кодом 0xC0000225 в Windows 10. Дотримуйтесь по порядку пунктам.

Створіть інсталяційний диск Windows 10

Як і інші помилки при завантаженні, ви не можете усунути цю проблему зсередини Windows. Таким чином, вам знадобиться зручний інсталяційний диск Windows 10, щоб ви могли запускати інструменти для ремонту. Слідуйте моїм інструкціям по створенню інсталяційного носія Windows 10. Вам знадобиться флеш-накопичувач об'ємом не менше 8 ГБ або DVD. Створивши установчу флешку, вставте її в свій комп'ютер. Далі Вам потрібно поставити завантаження з флешки. Рекомендую звернеться до керівництва, як зайти в BIOS і Поставити завантаження з флешки.

Автоматичний ремонт Windows

Крок 1 . Після завантаження з інсталяційного диска Windows 10, почекайте, поки ви не побачите екран установки Windows. Підтвердіть параметри своєї мови, потім натисніть " Далі ". Коли ви побачите екран " Встановити ", натисніть знизу посилання " Відновлення системи" .

Відновлення системи при установки Windows 10

Крок 2 . Далі Ви побачите меню опцій; виберіть " Пошук і усунення несправностей " ,  потім " Додаткові параметри " і " Відновлення при завантаженні ". Дозвольте процесу завершитися, а потім перезавантажте комп'ютер.

Відновлення при завантаженні

Ша 3 . Спробуйте нормально завантажитися. Якщо код помилки 0xc0000225 не виникає, то ви виправили проблему!

Запустіть перевірку системних файлів і жорсткого диска

Крок 1 . Якщо автоматичний ремонт Windows не спрацював, ви можете спробувати кілька важливих системних сканувань самостійно. Для цього повторіть описаний вище процес, щоб потрапити в відновлення системи з настановної флешки і виберіть " Командний рядок ". ( Пошук і усунення несправностей> Додаткові параметри> Командний рядок.)

середовище відновлення командний рядок

Крок 2 . Запустіть команду перевірки системних файлів (SFC), яка перевіряє наявність пошкоджених або відсутніх системних файлів Windows і намагається їх відновити. Задайте команду в командний рядок:  sfc /scannowі дочекайтеся закінчення процесу. Чи не закривайте командний рядок і не перезавантажувати ПК, а перейдіть нижче до кроку 3.

Перевірка і відновлення файлів

Крок 3 . Запустіть перевірку диска, щоб перевірити наявність помилок на жорсткому диску. Використовуйте наступну команду chkdsk C: /f /r , де C: - це локальний диск на якому встановлена система Windows.

chkdsk C: / f / r

Крок 4 . Як тільки ви запустите обидва цих сканування, перезавантажитеся і спробуйте знову завантажити ваш комп'ютер. Сподіваюся, що помилка більше не з'явиться.

відновити BCD

Якщо у вас все ще є проблеми, наступним кроком, який ви можете спробувати, є команда з відновлення головного завантажувального запису MBR. Знову завантажити з інсталяційного носія Windows 10 і відкрийте меню " Додаткові параметри" . На цей раз обраний вами " Командний рядок " і задайте наступні команди одну за однією натискаючи Enter після кожної:

bootrec /scanos

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd

Перша команда сканує ваш диск для сумісних установок, що може допомогти знайти відсутню установку Windows. Команди два і три записують новий MBR і завантажувальний сектор на ваш диск. Остання команда знову сканує установки Windows після виправлень. Перезавантажте комп'ютер ще раз і перевірте, чи з'являється повідомлення з помилкою 0xc0000225.

Встановіть активний розділ

Іноді активний розділ може збиватися або працювати некоректно. Windows дозволяє вам змінювати активний розділ, щоб ви могли вказати систему з якої потрібно завантажитися. Запустіть " Командний рядок " з настановної флешки, як робили вище способами і вводьте наступні команди по одній, натискаючи Enetr, уважно читаючи і дивіться картинку нижче.

diskpart - Запуск інструменту Disk Partition.

list disk- Список підключених жорстких дисків і флешок. Запам'ятайте цифру вашого диска. У моєму випадку підключений один Диск " 0 ".

select disk 0- Потрібно вибрати жорсткий диск на якому Windows. Вище командою ми дізналися що це в моєму випадку 0.  Якщо у вас інший, то замініть.

list partition- Список розділів на жорсткому диску. Вам потрібно запам'ятати цифру розділу з типом " основний " і на якому встановлена Windows. Так як у мене два типу "Основний", я приблизно знаю скільки займає Гб диск на якому Windows і запам'ятовую розділ з цифрою 1 .

select partition 1 - Обираю розділ, який запам'ятав вище, і на якому Windows.

active - Роблю активним розділ.

Вийдіть з командного рядка, перезавантажитеся ПК, і перевірте, виправлена ​​чи ваша проблема.

Зробити розділ активним через CMD

Додаткові поради по коду помилки 0xC0000225

  1. Якщо ви все ще не можете завантажитися, вам слід розглянути можливість перевірки жорсткого диска на фізичні несправності. Переконайтеся, що кабель приводу не пошкоджений, і по можливості повторно під'єднайте його в роз'єм.
  2. Перевірте чи правильно стоїть Оперативна Пам'ять (ОЗП), на ній може бути багато пилу.
  3. Якщо нічого не допомогло, то просто спробуйте відкотити систему до робочої точки відновлення, якщо вона була у вас створена.
  4. Спробуйте відновити Windows 10 з настановної флешки зі збереженням файлів.