Як виправити код помилки 0xc000000e winload.exe в Windows 10

Зіткнулися з синім екраном смерті і кодом помилки 0xc000000e winload.exe в Windows 10? Проблема виникає, коли Windows намагається виконати завантаження. Основною причиною цієї конкретної проблеми є несправний або недійсний BCD (Boot Configuration Data). BCD - це сховище, в якому зберігаються всі параметри і настройки, пов'язані із завантаженням. Таким чином, 0xc000000e з'являється, коли запис не завантажується з файлу BCD. Проблеми з BCD зазвичай відбуваються з різних причин, такими як перебої в подачі електроенергії, помилка під час налаштування, віруси завантажувального сектора. У більшості випадків йде пошкодження файлу BCD, коли ви примусово вимкніть ПК в середині обробки важливих даних в завантажувальному секторі. Давайте розберемо способи, як виправити помилку  0xc000000e winload.exe в Windows 10.

0xc000000e winload exe

Способи щодо виправлення помилки 0xc000000e winload.exe в Windows 10

1. Відновити дані конфігурації завантаження

Крок 1 . У вас повинна бути установча флешка з ОС Windows 10, якщо ви не можете завантажитися на робочий стіл. Вставте її в USB-порт і почніть установку системи, але до певного моменту. Коли з'явиться кнопка "Встановити", Ви натисніть знизу на " Відновлення системи ", щоб завантажитися в особливих параметрах windows.

Примітка: Якщо ви можете завантажиться на робочий стіл або завантажитися в безпечному режимі, то запустіть командний рядок від імені адміністратора і дотримуйтесь Крок 3 .

Відновлення системи при установки Windows 10

Крок 2 . В особливих параметрах перейдіть по шляху  Пошук і усунення несправностей> Додаткові параметри> і виберіть Командний рядок.

середовище відновлення командний рядок

Крок 3 . Тепер ви можете виконати команди відновлення для BCD Windows 10. Задайте нижче команди у вікно командного рядка, натискаючи Enter після кожної.

bootrec /scanos

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd

Примітка:  Якщо наведені вище команди не виконуються, введіть наступні і переконайтеся, що  натиснули  клавішу  Enter  після кожної.

bcdedit /export C:\BCD_Backup

c:

cd boot

attrib bcd -s -h -r

ren c:\boot\bcd bcd.old

bootrec /RebuildBcd

Крок 4 . Після успішної процедури введення команд, перезавантажте свій комп'ютер і помилка повинна зникнути.

2. Автоматичне відновлення

У деяких випадках, відновлення при завантаженні, усуває деякі проблеми. Отже, перейдіть до наведеної нижче послідовності кроків для доступу до автоматичного ремонту з інсталяційного диска.

Крок 1 . Подивіться, як в 1 способі ми запускали командний рядок через інсталяційний USB-накопичувач. Вам потрібно зробити те ж саме, тобто потрапити в особливі параметри системи. Далі перейдіть  Пошук і усунення несправностей> Додаткові параметри> і виберіть Відновлення при завантаженні.

Відновлення при завантаженні

Крок 2 . Далі запуститься діагностика, після якої помилка може виправитися. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, після чого перезавантажте ПК.

3. Відновити ОС за допомогою Recovery Drive

Відсутні системні файли також можуть бути причиною виникнення  коду помилки 0xc000000e  на ПК під управлінням Windows. Дані команди будуть виправляти пошкоджені файли системи за допомогою командного рядка "диска відновлення". Як і вище способами, вам потрібно отримати доступ до особливих параметрам системи через USB-інсталяційний накопичувач.

Крок 1 . Відкрийте командний рядок, як в способі 1 і задайте команду нижче. Ця команда утиліти StartRep.exe виправить значення завантажувального середовища і усуне помилку BCD. Однак в деяких випадках вона може не працювати з однієї спроби, тому вам потрібно спробувати ввести цю команду кілька разів.

cd x:\sources\recovery

StartRep.exe

Крок 2 . Після успішної процедури, витягніть установчу флешку і перезавантажте ПК. Сподіваюся, цей метод допоможе вам виправити  помилку 0xc000000e.

4. Виконання сканування SFC і CHKDSK

На комп'ютері можуть виникнути певні проблеми, пов'язані з обладнанням. Тому виконуйте вбудовані команди CHKDSK і SFC, якщо скомпрометована цілісність файлу апаратного забезпечення. Для початку завантажити з інсталяційного диска Windows, як зазвичай (дивіться спосіб 1) та запутсіте командний рядок.

Крок 1 . Вставте в командний рядок наступні команди. Після завершення сканування закрийте командний рядок і запустіть Windows 10.

sfc /scannow /offbootdir=c:\ /offwindir=c:\windows

chkdsk c: /r

5. Відновлення образу Windows

Скористаємося вбудованим інструментом DISM (Deployment Image and Service Management). Відкрийте командний рядок через установчу флешку, як описано в способі 1.

Крок 1 . Задайте в командний рядок таку команду та натисніть Enter, після чого Вам доведеться почекати приблизно хвилин 20.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

У разі, якщо вищевказана команда не працює, вам потрібно спробувати виконати наведені нижче команди.

Dism /Image:C:\offline /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:c:\test\mount\windows

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:c:\test\mount\windows /LimitAccess

Крок 2 . Після виконаних дій, закрийте CMD і перезавантажте ПК. Якщо нічого не допомогло, то просто спробуйте перевстановити Windows.