Як виправити помилку 0xc000014c в Windows 10

Ви стикаєтеся з кодом помилки 0xc000014c на синьому екрані при відновленні системи windows? Проблема виникає через пошкоджених файлів BCD. Отже, для усунення помилки 0xc000014c вам необхідно відновити дані BCD, які відповідають за головний завантажувальний запис (MBR). BCD є ключовим файлом, здатним запускати Windows 10, тому, коли він пропадає або пошкоджується, система застряє при завантаженні і відображає різні коди помилок. Ви побачите кілька надійних методів виправлення помилки 0xc000014c, коли Windows 10 не вдалося запустити. Буду вдячний, якщо хто в коментарі викладе чіткий скріншот помилки для розміщення на сайті.

Windows 10 не вдалося запустити через коду помилки 0xc000014c

Відновлення BCD-файлів є обов'язковим для усунення цієї проблеми, тому вам потрібно буде виконати команду. У вас повинна бути на всякий випадок установча флешка windows 10 або диск відновлення, щоб потрапити в меню налаштувань при завантаженні системи і запустити командний рядок.

1. Відновлення файлів BCD

Вставте установчу USB-флешку з Windows 10 в порт комп'ютера, ноутбука, або установчий DVD-диск в оптичний привід. Якщо хто не знає як поставити в BIOS завантаження з флешки, то це керівництво може бути корисним.

  • При появі першого вікна натисніть " Далі " і у вас з'явиться наступне вікно, в якому вам потрібно натиснути знизу на  відновлення системи.

Відновлення системи при установки Windows 10

  • Далі перейдіть за параметрами та усунення несправностей> Додаткові параметри>  Командний рядок.

середовище відновлення командний рядок


  • Скопіюйте цілком і вставте нижче команди в командний рядок CMD і натисніть Enter.

bootrec.exe / rebuildbcd

bootrec.exe / fixmbr

bootrec.exe / fixboot

Перевірте після виконання процесу пропали чи помилка 0xc000014c на синьому екрані.

відновити MBR

2. Виправити помилку 0xc000014c Windows 10 з інструментом SFC

Оскільки файли BCD вимагають відновлення, тому першим ефективним методом є System File Checker (SFC). Вам потрібно запустити командний рядок, як описано вище з настановної флешки windows або, якщо у вас є доступ до робочого столку, то запустіть CMD від імені адміністратора.

  • Запустіть командний рядок і введіть команду  sfc / scannow і натисніть Enter. Дочекайтеся поки сканування системних файлів не закінчиться. приблизно близько 15-20 хвилин. Це дозволить відновити вихідні файли, відстежуючи і замінюючи пошкоджені файли. Якщо помилка 0xc000014c не виправити, то прямуємо далі.

Перевірка і відновлення файлів

3. Виправити код помилки 0xc000014c за допомогою CHKDSK

Скористаємося інструментом для сканування пошкоджених секторів на жорсткому диску.

  • Відкрийте командний рядок і введіть команду  chkdsk C: / f і натисніть Enter.

Сподіваюся вам допомогли ці способи усунути і виправити помилку 0xc000014c на синьому екрані, коли не вдалося запустити Windows 10. 

chkdsk C: / f