DirectX - Що таке? Як завантажити? Яку версію для Windows?

З найважливіших елементів, що забезпечують ігровий досвід в Windows 10/8/7 / xp - це DirectX 12/11/10/9. Давайте розберемо, що таке DirectX, як його встановити, оновити і завантажити правильну версію для певної операційної системи (32 або 64 bit).

Що таке DirectX?

DirectX - це набір API в Windows, який обробляє графічні елементи в іграх. Оскільки жоден ігровий ПК не має однакового набору компонентів, розробники ігор використовують бібліотеки Директ ІКС для написання ігор, які працюють на комп'ютерах усіх видів. У колишні часи DirectX можна було скачати окремим файлом для установки. Ви часто бачите підказку для перевірки останніх оновлень для DirectX при установці гри.  Починаючи з Windows 8, Microsoft включила DirectX до складу Windows.  Таким чином, ви можете оновити його прямо з вузла Windows Update.

Остання версія DirectX - це DirectX 12, яка доступна тільки в Windows 10. Windows 7 і 8 застрягли на DirectX 11. Зверніть увагу, що Директ Х не є єдиним графічним API. Бібліотеки  Vulkan Run - це новий конкурент, який пропонує деякі вдосконалені робочі характеристики.

Яка версія DirectX встановлена?

Ви можете легко відкрити панель, щоб побачити все про версії DirectX, встановленому на вашому ПК. Для цього дотримуйтесь нижче керівництву.

 • Натисніть Win + R і введіть  dxdiag .

Подивитися версію Директ ІКС


Натисніть "Так", якщо вискочить якесь попередження. Через деякий час ви побачите вікно під назвою засіб діагностики  DirectX. У нижній частині цієї інформаційної панелі ви побачите  версію DirectX . Якщо ви використовуєте windows 10 і версія директ ікс не 12, то перейдіть в центр оновлення та перевірте наявність оновлень для windows 10.

засіб діагностики DirectX


Перейдіть тепер на вкладку Екран і упевніться, що функції  прискорення  DirectDraw, Direct3D і  AGP включені. Якщо вони вимкнені, то вам необхідно оновити апаратне забезпечення вашого ПК, щоб скористатися цими функціями. Оновіть драйвер и для відеокарти, проце сварка, жорсткого диска і т.п.

Прискорення директ ікс

Як завантажити DirectX?

Існує веб-установник виконуваних бібліотек DirectX для кінцевого користувача, який доповнює новими DLL бібліотеками, старі версії DirectX різних операційних систем Windows і не змінює версію старої.

Наприклад, ви встановили версію DirectX 11, яка видає помилки при запуску програм. Далі встановлюємо DirectX для кінцевого користувача і роботу буде відновлено. Версія DirectX 11 не зміниться. Це свого роду доповнення нових бібліотек до всіх версій DirectX.

завантажити

Тепер про те як завантажити останню версію DirectX, залежить від версії Windows, яку ви використовуєте.

Windows 10, Server 2016 Technical Preview

 • DirectX 12 поставляється з оновленнями для windows 10 і Server 2016 Technical Preview через "Центр оновлення Windows".
 • DirectX 11.3 встановлена версія.

Windows 8.1, RT, Server 2012 і Server 2012 R2

 • DirectX 11.2 встановлено в системах Windows 8.1, Windows RT 8.1 і Windows Server 2012 R2 . Окремої пакету оновлень для DirectX 11.2 не існує. Цю версію DirectX можна встановити тільки через Центр оновлень.
 • DirectX 11.1 встановлено в системах Windows 8, Windows RT і Windows Server 2012.  Окремого пакету оновлень для DirectX 11.1 не існує. Ви можете встановити цю версію DirectX тільки через служби Windows Update в системах Windows 8, Windows RT і Windows Server 2012.

Windows 7 і Windows Server 2008 R2

 • DirectX 11.1 по останньої версія для Windows 7 і 2008 R2 є в пакеті оновлень SP1. Щоб отримати його, вам необхідно встановити Windows Update KB2670838 вручну або через служби Windows Update. Можете почитати, як вручну встановити пакет оновлень для windows 7 KB2670838 в каталозі оновлень microsoft.
 • DirectX 11.0 встановлено в ці системи і установника не існує.

Windows Vista і Windows Server 2008

 • DirectX 11.0 доступний для установки в системах Windows Vista і Windows Server 2008 з пакетом оновлень SP2 при встановленому оновленні KB971512.
 • DirectX 10 в цих системах встановлено і установника не існує.
 • DirectX 10.1 доступний з оновленням SP1.

Windows XP і Windows Server 2003

 • Більше не отримують підтримки від Microsoft, оскільки вони старі. DirectX 9.0c ця остання версія для цих систем, яка доступна для установки за допомогою установки середовища виконання DirectX 9.0c для кінцевих користувачів.

Чому у мене так багато версій DirectX?

Використовувана вами версія Windows висуває нову версію DirectX, яку може запускати ваш комп'ютер, це не означає, що вона встановлена тільки одна. Незважаючи на те, що Директ Х тепер вбудований в Windows, у вас є всі види файлів DirectX по шляху  C: \ Windows \ System32 і C: \ Windows \ SysWOW64  на 64-розрядної копії Windows.

Місцезнаходження файлів Директ Х

Як і Microsoft C ++ Runtime, кажда я гра заснована на різних версіях DirectX. Наприклад, якщо розробник написав гру, щоб використовувати оновлення DirectX 11 40, то тільки версія 40 буде працювати. Нові версії, несумісні. Всякий раз, коли ви встановлюєте нову гру, вона швидше за все встановить унікальну копію DirectX, яка потрібна.

Чи повинен я видалити DirectX?

Офіційного способу видалення DirectX немає. Ви не можете видалити його з панелі додатків в Windows 10. Насправді немає причин для занепокоєнь і видалення цієї програми. Це основна частина того, як Windows відображає графіку. І не турбуйтеся про те, щоб встановити кілька версій. Ці додаткові бібліотеки нічого не псують, і вони були встановлені самі автоматично через, коли ви встановили певну гру.

Ви не повинні намагатися видаляти окремі файли DirectX в зазначених вище папках. Це може привести до того, що ігри або інші програми перестануть працювати належним чином. Якщо у вас виникли проблеми з конкретною версією, спробуйте перевстановити гру, яка її використовує.