Система Windows 10 зупинила цей пристрій (Код 43)

Коли в диспетчері пристроїв Windows 10 ми тиснемо на властивості пристрою, який зі знаком оклику жовтим знаком, то можемо отримати опис помилки, що " Система Windows зупинила цей пристрій, так як воно повідомило про виникнення неполадок (Код 43) ". Помилка може бути на будь-якому пристрої як відеокарта від Nvidia, Intel або AMD, закінчуючи USB мишкою, клавіатурою, принтером або Bluetooth. Винуватцем помилки зазвичай є несправний або застарілий драйвер, конфлікт драйверів, або не вистачає енергії. Давайте розберемо, що робити і як виправити помилку з кодом 43 в диспетчері завдань Windows 10.

Система Windows зупинила цей пристрій, так як воно повідомило про виникнення неполадок (Код 43)

1. Усунення неполадок обладнання

Якщо ви встановили драйвер графічного процесора або оновлення системи, і у вас сталася помилка з кодом 43, то потрібно запустити усунення неполадок з обладнанням, яке автоматично діагностує сумісність обладнання та драйвера. Microsoft випив з Windows 10 параметр неполадок з обладнанням, але офіційний інструмент можна скачати.

  • Перейди і скачайте утиліту від Microsoft "Пошук і усунення проблем з приладами та обладнанням".

обладнання та пристрої

2. Встановлення оновлень Windows 10

Система Windows 10 поставляє свіжі драйвера для всіх пристроїв через центр оновлення. Велика кількість користувачів з різних причин відключають поновлення Windows 10 або намагаються відкладати на потім, що може привести до старіння драйвера відеокарти AMD або Nvidia.

Відкрийте " Параметри "> " Оновлення і безпеку "> " Центр оновлення Windows "> справа " Перевірити наявність оновлень ".

перевірити наявність оновлень

3. Видалення драйвера

Коли система Windows зупинила цей пристрій, так як воно повідомило про виникнення неполадок (Код 43) найчастіше пов'язано з видеоадаптерами Intel, AMD або Nvidia на ноутбуках. Справа в тому, що в ноутбуках є 2 чіпа GPU, тобто інтегрована графіка і зовнішня, що створює конфлікт між драйверами пристроїв двох відеокарт. Це стосується і звичайних ПК із застарілими драйверами відеокарти або іншими пристрої як USB або Bluetooth.

Крок 1 . Натисніть кнопок на клавіатурі Win + X і виберіть " Диспетчер пристроїв ". Якщо у вас в графі " Відеоадаптери " дві відеокарти, то видаліть їх все, натиснувши по ним правою кнопкою мишкою і вибравши " Видалити пристроїв ", після чого в новому вікні встановіть галочку " Видалити програми драйверів для цього пристрою ".

Це стосується і USB, і інших пристроїв, які видають код помилки 43. 

видалити програми драйверів відеокарти

Крок 2 . Далі відкриваємо видалення програм через панель управління і видаляємо всі програми, які пов'язані з відеокартою AMD, Intel або Nvidia. Після видалення, перезавантажуємо комп'ютер або ноутбук. Це стосується і інших пристроїв, але якщо ви не виявили програми, то нічого страшного, перезавантажуємо ПК.

Видалити програму Nvidia

Крок 3 . Після перезавантаження йдемо на офіційний сайт виробника відеокарти і викачуємо останню версію драйвера.

  • Nvidia
  • AMD
  • Intel

Примітка: Якщо драйвера відеокарти не хочуть повністю віддалятися, то зверніться до цього керівництву.

Якщо у вас помилка з кодом 43 в інших пристроях, то поверніться в " Диспетчер пристроїв ", як описано кроці 1, і натискаємо зверху на вкладку " Дія "> " Оновити конфігурацію устаткування ". Також, відкрийте центр поновлення Windows і перевірте наявність оновлень.

4. Приховані драйвера

Коли ми підключили одну мишу по USB, потім вона зламалося і ми купили нову. Старий драйвер від зламаний миші залишиться в системі і може заважати роботі вже новому драйверу миші. Це стосується і інших пристроїв, які видають помилку, що " Система Windows зупинила цей пристрій, так як воно повідомило про виникнення неполадок (Код 43) ". Видалимо непотрібні приховані драйвера.

Натисніть Win + X і виберіть " Диспетчер пристроїв ". Зверху натисніть на вкладку " Вид " і виберіть " Показати приховані пристрої ". Розведіть графу пристрою, який видає помилку з кодом 43 і ви побачите напівпрозорі пристрою. Видаліть з все, якщо вони є, після чого перезавантажте ПК.

Приховані драйвера в диспетчері пристроїв

5. Нестандартний драйвер

У Windows 10 є більш одного перевіреного драйвера. Відкрийте " Диспетчер пристроїв ", натисніть правою кнопкою миші по проблемному пристрої і " Оновити драйвер ". У новому вікні виберіть нижній рядок "Знайти драйвери на цьому комп'ютері"> далі "Вибрати драйвер зі списку доступних на комп'ютері". У такий вікні виберіть той драйвер, який не був встановлений до цього, звичайно це нижній за списком, і натисніть Далі.

виберіть драйвер для цього пристрою

6. Електроживлення

В першу чергу витягніть все USB пристрої як флешка, принтер і т.п. з ПК або ноутбука і перезавантажте систему Wibdows 10, після чого перевірте чи усунуто помилка. Якщо немає, то відкрийте "Диспетчер завдань" і натисніть по влаштуванню два рази, щоб відкрити властивості. У властивостях, якщо є вкладка " Управління електроживленням ", то перейдіть в неї і приберіть галочку в графі " Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії ".

дозволити відключення цього пристрою для економії енергії

7. Додаткові поради

  1. Якщо у вас встановлено Lucid VIRTU MVP і ви є власником відеокарти Nvidia, то потрібно видалити Lucid VIRTU MVP.
  2. Вимкніть комп'ютер від харчування і дістаньте батарейку, щоб скинути кеш, в якому може бути битий драйвер. У ноутбуках дістаньте акумулятор і подай хвилин 7.
  3. Перевірте, чи щільно підключено пристрій до материнської плати. Також, протріть від пилу слоти.
  4. Якщо це USB, то спробуйте підключити в інший порт.