Файлова система для флешки FAT32, NTFS або exFAT

Розберемо види файлової системи для флешки, який же все таки краще. Один користувач надіслав мені фото з помилкою "Файл занадто великий для кінцевої файлової системи" і вирішив написати статтю в яких випадках потрібно використовувати системи FAT32, NTFS і exFAT. Він переміщував файл розміром більше 4 Гб на флешку розміром 8 Гб. Справа в тому, що система FAT32 не може обробляти інформацію з обмеженим доступом 4 Гб, якщо у вас флешка має обсяг 32 Гб і файлова система у неї FAT32, то ви не зможете записати на неї файл більше 4 Гб. Розглянемо всі три файлові системи в windows, розберемо їх мінуси і плюси.

Файл занадто великий для файлової системи

FAT32

Старий режим файлової системи, який зазвичай використовується при покупці флешки з магазину і причина тому-сумісність. Сумісність полягає в тому, що FAT32 можна використовувати на будь-якому комп'ютері під керуванням MAC, Windows, Linux, старі ПК. Найбільшим обмеженням є те, що вона має обмеження на розмір файлу в 4 Гб, який в сьогоднішній день має проблеми з такими форматами, як 4к-відео, Blu-ray. Одним словом, якщо ви збираєтеся працювати з файлами, розмір яких становить менше 4 Гб і флешка використовується на різних комп'ютерах, з різними операційними системами, то файлова система FAT32 дуже підходить.

exFAT

Оновлена ​​файлова система створена компанією microsoft на заміну FAT32. Почала використовуватися в Windows Vista SP1 і має максимальний розмір файлу 16 ексабайт (ЕБ), який дорівнює 1 Еб Ф = 1018 байтам. Сумісна з Mac OS і Windows, є дуже хорошою системою для обміну великими файлами.

мінуси:

  • Вона не має ніякої функціональності журналирования, в якій всі зміни файлів на диску, відзначені в журналі перш, ніж вони насправді виконані.
  • Чи не підтримується Time Machine в Apple. Одним словом, ви не зможете зробити резервну копію від Apple за допомогою програмного забезпечення Time Machine.
  • Дуже складна структура, що вимагає більше обчислювальних потужностей.

плюси:

  • Перезаписує меншу кількість раз один і той же сектор, що важливо для флешок, продовжуючи життя осередків пам'яті. Як відомо флешки мають N-кількості перезаписів, потім виходять з ладу.
  • Великий ліміт на розмір файлу 16 ексабайт.
  • Розмір кластера 32 мегабайта.
  • Покращено розподіл вільного місце, що зменшує дефрагментацію диска.

NTFS

Новітня файлова система створена microsoft і є сучасною структурою сьогоднішнього дня практично для будь-якого сучасного внутрішнього жорсткого диска, флешки або ssd-диска. NTFS-нова технологія файлової системи. Система windows може бути встановлена ​​тільки на NTFS. Є за замовчуванням для дисків з операційною системою, в зв'язку з багатофункціональністю. Вона має всі технології microsoft: ведення журналу, жодного обмеження за розмірами файлу, підтримка стиснення файлів, довгі імена, файл контролю доступу для адмінів сервера і багато іншого. У домашніх умовах це найкращий варіант використання цієї системи на дисках і флешках. Є одна заковика, коли ви вставите флешку в Mac OS, інформацію з флешки ви скопіювати зможете, але змінити-ні.

висновок:

Для USB флешок ви повинні використовувати exFAT , якщо ви постійно перебуваєте в середовищі Mac OS, Windows, переставляючи флешку з однієї операційної системи в іншу. Якщо ви використовуєте тільки windows, то NTSF відмінне рішення.